Belgesel Fi­lm Atölyesi­ Kayıtları Başladı

Bilim ve Sanat Vakfı (BISAV) Türk Sineması Araştırmaları (TSA) birimi, “Sinemaya Genç Adımlar” isimli sinema tarihiyle ilgili ücretsiz ve herkese açık bir belgesel film atölyesi başlatıyor.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeler Destek programı kapsamında desteklenen ve 18-24 yaş arasındaki gençler hedef alan atölye, 1 Haz­iran 2016 – 1 Ek­im 2016 tarihlerinde Bilim ve Sanat Vakfı tarafından İstanbul Şehir Üniversitesi­ ortaklığı ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Marmara Medya Merkezi teknik desteği ile yürütülecek.

Atölye boyunca yirmi katılımcıya toplamda doksan altı saat seminer ders verilecek. Bu seminerler kapsamında haftalık film seyretme, filmler üzerine teorik tartışma yürütme ve metin okuma gibi çalışmalar yapılacak. 11 Temmuz 2016’da başlaması plânlanan teorik dersleri takiben 1 Ağustos 2016’dan itibaren projeni­n danışmanlarıyla pratik eğitim süreç başlatılacak. Atölye kapsamında Türk sineması ile ilgili üç adet kısa belgesel film çekilecek. Bu filmlerin gösterim proje sonu programı şeklinde yapılacak. Ayrıca proje kapsamında BİSAV’da film gösterim ve söyleşi ayağı olan bir program dizisi düzenlenecek.

Her bir etkinlik kapsamında Türk sinemasının önemli filmlerinin gösterim yapılacak, filmlerin senaristler, yönetmenler, oyuncuları davet edilecek ve toplu bir söyleşi yapılacak. BİSAV Sanat Araştırmaları Merkezi (SAM) bünyesinde düzenlenecek bu programlarla atölyenin genç katılımcıları Türk s­ineması çatısı altında faaliyet gösteren profesyonellerle yakından tanışma fırsatı yakalayacaklar.

Bilim Ve Sanat Vakfı

Türk Sineması Araştırmaları (TSA)

Vefa Cad. No: 35, 34134 Fatih, İstanbul

Tel: +90 212 528 22 22 | Faks: +90 212 513 32 20

Sinemayagencadimlar.Bisav.Org.Tr | Sinemayagencadimlar@Bisav.Org.Tr

İrtibat: Gül Feyza Çınar (F.Koc.Cinar@Gmail.Com)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir