BAK Ödülleri İçin Başvurular Başladı!

SETEM BAK (Belgesel, Animasyon, Kısa Film ve Uzun Metraj İlk Film) Akademi Ödülleri’nin üçüncüsü için start verildi.

BAK SETEM AKADEMİ ÖDÜLLERİNE İKİ YENİ KATEGORİ!

Akademi Ödüllerini her yıl ileri taşıyan festival komitesi bu yıl BAK SETEM Akademi Ödüllerinde ilk kez Uzun Metraj İlk Film ve Uluslararası Bölüm ekledi.

Uzun Metraj İlk Filme Ödül

3. BAK SETEM Akademi Ödüllerinde ilk kez Uzun Metraj İlk Film kategorisinde ödüller verilecek. Bu ödüller; en iyi film, en iyi kadın oyuncu, en iyi erkek oyuncu, en iyi yönetmen, en iyi görüntü yönetmeni, en iyi kurgu, en iyi senaryo dallarında sahiplerini bulacak. Uzun Metraj İlk Film ödüllerinde jüri, alanında uzman üreticilerden oluşacak.

3. BAK SETEM Akademi Ödülleri’ne Uluslararası Bölüm Eklendi

Bu yıl ilk kez 3. BAK SETEM Akademi Ödülleri kapsamında uluslararası bölüm gerçekleşiyor! Avrasya Ülkelerinin katılacağı Avrasya Kısa Film yarışmasında En İyi Kısa Film Ödülü verilecek!

Ön elemeyi geçen her ülkeden 1 film değerlendirmeye alınacak ve jürinin oylamasına sunulacaktır. Ayrıca halk oylaması internet üzerinden gerçekleşecektir.

Finalistler İnternet Oylaması ile Belirlenecek!

3. BAK SETEM Akademi Ödülleri, internet üzerinden oylama sistemi ile belirlenecek. İlk aşamada yarışmada yer alan belgesel, animasyon ve kısa film ekiplerinin oy kullanacağı sistemde isteyen izleyiciler de oy kullanabilecek.
Her kategoride en çok oy alan 10 filmin finalist olacağı yarışmanın ikinci aşamasında ise sektörün profesyonelleri arasından oluşturulacak jürinin oylarıyla, birinciler belirlenecek.

Kısa film kategorisinde ; en iyi kısa film, en iyi kadın oyuncu, en iyi erkek oyuncu, en iyi yönetmen, en iyi görüntü yönetmeni, en iyi kurgu, en iyi senaryo dallarında ödül verilecek.

Belgesel film kategorisinde; en iyi belgesel film, en iyi yönetmen, en iyi görüntü yönetmeni, en iyi senaryo, en iyi kurgu dallarında ödül verilecek.

Animasyon film kategorisinde; en iyi animasyon film, en iyi yönetmen, en iyi senaryo ve en iyi animatör özel ödülü verilecektir.

Mesleğin profesyonellerinden oluşan jüri, katılımcı tüm filmler arasından, ön elemeyi geçme şartı aranmaksızın Jüri Özel Ödülü verecektir.

Başvuru ve ödül takvimi;

Başvurular 5 Şubat 2015 tarihinde başlayacak olup 15 Nisan 2015 tarihine kadar internet üzerinden yüklemeler yapılabilecektir. 16 -30 Nisan 2015 tarihleri arasında internet üzerinden herkese açık oylama yapılacaktır.

Ayrıntılı bilgi www.setemakademi.com adresinden ve yarışma başvuru katılım koşulları şartnamesinden edinebilir.

Ayrıntılı bilgi için;
SETEM Akademi – 0212 232 35 42,
Levent Bıyıklıoğlu – 0534 499 43 01
Nazım Özdemir 0532 509 20 12

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir