Avrupa’nın Gerçek Yüzünü, Gerçek Hikâyelerle Anlatacağız

ADA FİLM’in sahibi, yapımcı Orhan Çetin, ünlü sanatçılara çektiği kliplerle tanınan yönetmen Alp Kamber ile birlikte, çekimleri Kasım-Aralık ayında Almanya ve Hollanda’da gerçekleşecek olan bir belgesel film için start verdi.

5 kişilik ekiple Almanya ve Hollanda’da 2 hafta sürecek çekimler, Avrupa Gençlik Daireleri tarafından, çocukları ellerinden alınan Türk aileleri konu alıyor.

Filmin yapımcısı Orhan Çetin Almanya’da doğmuş ve gençliğini orada geçirmiş birisi olarak Avrupa’daki Gençlik Daireleri tarafından, hukukun hiçe sayılarak çocukları ellerinden zorla alınmış onlarca aile tanıdığını belirtiyor. Bu durumun Avrupa’da ve özellikle de Almanya’da yaşayan Türklerin kanayan yarası olduğunu belirten Çetin, “Tamamıyla Avrupa’daki Gençlik Daireleri’nin mağduriyetine uğramış olan Türk ailelerin yaşadıklarını ekrana getireceğiz” diyor.

Yönetmen Alp Kamber ise konuyla ilgili olarak; “Türk ailelerin başlarından geçenleri dinledikten sonra insanın duydukları karşısında adeta kanı donuyor. Demokrasisiyle, özgürlük anlayışla, sanatıyla övünen Avrupa’nın gerçek yüzünü, gerçek hikayelerle anlatacağız” dedi.

Belgesel, Aralık ayında çekimlerinin bitmesiyle birlikte Festivallerde yarışmaya başlayacak. Belgesel için, Avrupa Gençlik Daireleri tarafından çocukları ellerinden alınmış 4 Türk ailesi gerçek hikayelerini izleyici ile paylaşacak.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir