Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması Başvuruları Başladı

Forum Mersin tarafından düzenlenen Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması başvuruları başladı.

Forum Mersin tarafından Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz anısına düzenlenen ve bu yıl Oberhausen Kısa Film Festivali ortaklığıyla 23 – 27 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan 5. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali’nde tema sınırlaması olmaksızın Kurmaca, Belgesel ve Canlandırma / Animasyon türünde filmler yarışacak ve gala gecesinde her kategoriden bir eser birincilik ödülü olan 7000 TL’nın sahibi olacak.

Finale kalan filmler arasında yapılacak elemede ayrıca; Forum Mersin Özel Ödülü olan 3 bin TL, Sinema Yazarları Özel Ödülü olan 3 bin TL ve Jüri Özel Ödülü olan 3 bin TL’nin sahibi olacak.

Amatör ve profesyonel olarak sinema ile ilgilenen herkese açık olan yarışmaya katılmak isteyenler, Forum Mersin AVM Danışma Ofisi’ne (Güvenevler Mahallesi 1. Cadde No: 120-133 Yenişehir – Mersin), 2 Mayıs Pazartesi günü saat 18:00’a kadar elden veya posta/kargo yolu ile ulaştırmaları gerekiyor.

5. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali hakkında ayrıntılı bilgiye, şartname ve katılım formuna www.atifyilmazkisafilm.com adresinden ulaşılabilir.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir