‘Annemin Yarası’ Vizyon İçin Gün Sayıyor

Başrollerini Ozan Güven, Meryem Uzerli, Belçim Bilgin, Okan Yalabık ve Bora Akkaş’ın paylaştığı “Annemin Yarası”, güçlü kadrosu ve çarpıcı hikâye örgüsü ile 2016 sezonunun en iddialı filmleri arasında yer alıyor.

On sekiz yaşındaki Salih’in (Bora Akkaş) hayalindeki yuvayı bulmak üzere hiç bilmediği bir şehre doğru yola çıkmasıyla başlayan ve unutulmuş bir maziyle birbirine bağlanan iki aileyi yeniden karşı karşıya getiren filmin çekimleri geçtiğimiz Ağustos ayının ortasında Sırbistan’da tamamlanmıştı.

200 kişilik teknik ekibin 45 çekim gününde tamamladığı filmin tamamı yurtdışında ve 60 farklı mekânda çekildi.

Yapımcılığını BKM Film’in, yönetmenliğini ise Ozan Açıktan’ın üstlendiği “Annemin Yarası” 11 Mart 2016’da vizyona giriyor.

Ozan Güven, Meryem Uzerli, Belçim Bilgin, Okan Yalabık ve Bora Akkaş’ın kamera arkasındaki uyum ve enerjileri dikkat çekerken, oyuncuların rolleri ve film hakkında verdikleri samimi röportajlar da merakla beklenen filmin ilk tüyolarını veriyor.

anneminyarasi_filmarasi2İŞTE “ANNEMİN YARASI”NIN KAHRAMANLARI

BORİSLAV (Ozan Güven): Belgrad yakınlarında küçük bir çiftlik sahibi. Karısına son derece aşık. Avlanmayı, eğlenmeyi ve arkadaşları ile vakit geçirmeyi seven kendi halinde bir adam.

MARIJA (Meryem Uzerli): 30’lu yaşların başında, elinden her iş gelen, çocuklara düşkün, kendisi güzel olduğu kadar etrafındaki insanların hayatını da güzelleştiren Sırp asıllı genç bir kadın.

NERMA (Belçim Bilgin): Marija ile aynı yaşlarda olan Nerma, Marija’nın aksine içine kapanık, az konuşan bir kadın. Küçük ailesi ile kendi halinde yaşıyor.

MİRSAD (Okan Yalabık): Hayatını eşine ve çocuğuna adamış kalender bir ayakkabı tamircisi. Yokluk ve yoksunluğuna rağmen mutlu ve umutlu.

SALİH (Bora Akkaş): Yetimhanede büyümüş 18 yaşında genç bir adam. Yetimhaneden çıkıp bavulunu sırtlayıp hiç bilmediği bir şehre doğru yola çıkıyor. Meraklı, duygusal ve mücadeleci.

 

 

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir