Ankara’da Festival Heyecanı Başlıyor

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından 23 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalin bu yılki teması “kristal sınır” olarak belirlendi.

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından 23 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek ‘26. Ankara Uluslararası Film Festivali’nin bu yılki teması “kristal sınır” olarak belirlendi.

Vakıftan yapılan açıklamada, Ankara Uluslararası Film Festivali’nde bu yıl, değişen dünyanın saydam sınırlarına ve o sınırların kırılganlığına vurgu yapmak üzere kristal sınır temasının seçildiği bildirildi.

Tema kapsamında kültürlerin, ülkelerin, siyasetin görünmez sınırlarına, Türkiye’de yaşanan atmosfere, Ortadoğu’da durmak bilmeyen savaşa, mültecilerin sınırlar arasında kaybolan yaşamlarına, toplumsal cinsiyet rolleri ve çatışmalara, insan doğasının ve tabiatın sınırlarına uzanan bir film seçkisinin festival süresince izleyici ile buluşacağı ifade edildi.

BAŞVURULAR ONLINE YAPILABİLECEK

Açıklamada, ayrıca festivalin yarışma bölümüne başvuruların, 25 Şubat Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar yapılabileceği kaydedildi.

Başvurular arasından ön jüri tarafından belirlenecek filmlerin festival çerçevesinde ulusal yarışma bölümünde rekabet edeceği, ulusal uzun metraj, belgesel ve kısa film kategorilerinde gerçekleştirilecek yarışma için başvuruların ise online (çevrim içi) olarak kabul edildiği vurgulandı.

Festivale kısa film yarışmasına kurmaca, deneysel ve canlandırma alanlarında da başvurular yapılabiliyor.

NTV

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir