Ankara’da Büyüklere Yer Yok !

Ankara Uluslararası Film Festivali 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında gerçekleşmesi nedeniyle ‘Çocukların Festivali’ bölümü daha çok ön plana çıkartıyor. Programda masalcı anlatımıyla çocuk filmleri gösterimleri ve Çocuklar için Yaratıcı Drama Atölyeleri yer alacak.

Mülteci çocukları da dahil eden sosyal sorumluluk projesiyle çocuklar bayrama daha farklı şekilde giriyor. Yaratıcı Drama Atölyesi Türkiye’ye sığınan ve Ankara Mamak bölgesinde yaşayan Iraklı mülteci gruplardan geliyor. Mülteci çocuklar için ücretsiz düzenlenen etkinlik dört gün boyunca sabah ve öğleden sonra seansları ile gerçekleşecek, atölyeler 15-0 kişilik gruplar halinde 2 saat kadar sürecek.

Atölyelerde eğitmenler Bahar Gürey, Bedia Cicioğlu, Güney Çınar, Serap Kurt yaratıcı drama yöntemi ve doğaçlama, rol oynama gibi tekniklerle, çocukların farklı sosyal rolleri üstlenmelerini sağlayacak. “Bitmeyen Sınırlar” teması üzerinden çocukların sınırlılıkları ile şehir, aile, akran, eğitim sistemi arasındaki ilişki ele alınacak.

Yaratıcı Drama Atölyesi’ne katılan mülteci çocuklar, ‘Çocukların Festivali: Büyüklere Yer Yok’ bölümü filmlerini de izleme şansı bulacaklar.

Atölye Tarihleri:
– 24 Nisan 2015 Cuma
– 25 Nisan 2015 Cumartesi
– 27 Nisan 2015 Pazartesi

Öte yandan ‘Çocukların Festivali: Büyüklere Yer Yok’ programında ise üç animasyon film yer alıyor. Detaylar şu şekilde:

Kargaların Günü
The Day of The Crows
24 Nisan 2015 Cuma, saat 10:00
27 Nisan 2015 Pazartesi, saat 10:00

Aydaki Adam
The Moonman
28 Nisan 2015 Salı, saat 10:00

Michel Ocelot’dan 5 Kısa Film
5 Short Films by Michel Ocelot
29 Nisan 2015 Çarşamba, saat 10:00

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir