FilmArası Dergisi

Anamur’a 34 Yıl Sonra Sinema Salonu

Mersin’in Anamur ilçesinde 34 yıl aradan sonra sinema salonu açıldı. Kültür merkezi amacıyla inşasına başlanan bina, Anamur Belediyesi’nin aylar süren çalışmasıyla 105 koltuk kapasiteli sinema salonu haline getirildi.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin, açılış konuşması şöyle:

“Belediye başkanı olduğumdan itibaren kim beni görse ‘Ne zaman sinema açacaksın’ diye soruyordu. 34 yıldır sinema olmayan ilçemizde hiç sinemaya gitmemiş insan sayısının epeyce fazla olduğunu tahmin ediyorum. Bu 105 koltuklu salonu açarak 34 yıllık özlemi gidermiş olacağız. Büyük şehirlerdeki sinemalarda ne varsa burada da o olacak.”

Katkılarından dolayı Eski Ören Belediye Başkanı Hüseyin Ülkü’ye plaket verilirken törene, Kaymakam Cengiz Cantürk, çeşitli siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017