Amazon’un İlk Yerli Dizisinin Kadrosu Belli Oldu

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de yayın hayatına başlayan online izleme platformu Amazon Prime, ilk Türk yapımı dizisi Artı’yı duyurdu.

Hesaplı aylık abonelik fiyatıyla yayın hayatına hızlı başlayan Amazon Prime, Türkiye’de yapacağı ilk projesinde, yönetmen koltuğuna yapay zeka ‘Enigma’yı oturtacak. Dünya çapında bir ilke imza atılacak.

Dizinin diğer bir ilki barındıran özelliği de seyircilerin kendilerinin karakter oluşturabilmeleri ve hikaye yazabilmeleri olacak.

Birçok ilki barındıracak Artı dizisinin kadrosunda Binnur Kaya, Okan Bayülgen, Serenay Aktaş, Zeynep Alkan ve Aslı Omağ yer alıyor.

Projenin ilk karakterlerini Erzincan’dan başlayarak tüm illerdeki köy çocukları oluşturacak.

Dizinin yayın tarihi için 19 Mayıs 2021 konuşuluyor ama resmi bir açıklama bulunmuyor.

Rabia Bulut

1994 İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini felsefe alanında tamamladı.t Yüksek Lisansını ise Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında yaptı. Sinemada Aşk ve Zaman: Sevmek Zamanı ve Masumiyet Filmlerinin İncelenmesi başlıklı teziyle tamamladı. Lisansta aldığı sinema ve felsefe dersi kalemini sinema yazarlığına çevirmesine vesile oldu. Film Arası ile yolları kesişti. Haberler ve röportajlar yapmakta, sinema yazıları yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir