Altın Portakal Tüm Türkiye’de!

3-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali, festival coşkusunu çevrimiçi gösterimlerle tüm Türkiye’ye yayacak.

Antalya Alton Portakal Film Festivali, online izleme platformu MUBİ ile iş birliğine imza attı. Altın Portakallı filmler MUBİ üzerinden izlenebilecek. Seçkide ; Lütfi Ömer Akad’ın Düğün, Yavuz Özkan’ın Maden, Atıf Yılmaz’ın Aaahh Belinda, Uğur Yücel’in Yazı Tura,Tolga Kareçelik’in Sarmaşık ve Ben Hopkins’in Pazar: Bir Ticaret Masalı filmleri yer alıyor.

Altın Portakallı Filmler Seçkisi 3 Ekim-30 Kasım tarihleri arasında MUBİ üzerinden izlenebilecek. MUBI, abonesi olmayan sinemaseverlerin de bu özel seçkiyi izleyebilmesi için, yalnızca mubi.com/antalya adresi üzerinden yapılacak aboneliklere özel 30 gün ücretsiz deneme süresi hediye edecek.

Bu yıl ikincisi gerçekleşecek Antalya Sinema Okulu kapsamında farklı başlıklar ve konuklarla gerçekleşecek söyleşiler, festival sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılabilecek.

Antalya Sinema Okulu kapsamında ; Sinema yazarı Mehmet Açar moderatörlüğünde oyuncu, yönetmen ve senarist Ercan Kesal ve oyuncu Nazan Kesal ile “Aİle Boyu Sinema”,yönetmen ve yapımcı Haşmet Topaloğlu moderatörlüğünde yönetmen-senarist Pelin Esmer ile “Belgeselden Kurmacaya-Kurmacadan Belgesele”, yapımcı Engin Palabıyık moderatörlüğünde yönetmen-senarist İlksen Başarır ve oyuncu Mert Fırat ile “Birlikte Film Yapmak Üzerine”, sinema yazarı Esin Küçüktepepınar moderatörlüğünde yönetmen-yapımcı-senarist ve akademisyen Emin Alper ile “Hikayeden Sinemaya”,  sinema yazarı ve akademisyen Ahmet Gürata moderatörlüğünde yönetmen Kıvanç Sezer ile “İlk Filmimi Nasıl Çektim?” ve  sinema yazarı Evrim Kaya moderatörlüğünde oyuncu Damla Sönmez ile “Türkiye’de Kadın Oyuncu Olmak” başlıklı söyleşiler festivalim sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir