‘Alemlere Rahmet’ Kısaları Çevrimiçi!

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının desteği,Siyer Vakfı’nın organizasyonu ile bu yıl 6.sı gerçekleştirilen  Uluslararası Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışmasının Gala Haftası Etkinlikleri kapsamında finalde ödül için yarışacak  ve özel seçkiden oluşan eserler çevrimiçi sinemaseverler ile buluşacak.

Proje Koordinatörü Cemil nazlı 63 ülkeden toplam 574 eserin kabul edildiği yarışmaya bu yıl ilave edilen belgesel kategorisi  etkinliğe ayrıca renk kattığını,yarışma Ön  Jürisinin ilgili bölüm ve kategorilerde yaptığı değerlendirmelerde oldukça zorlandığını, bu yıl tema ile örtüşen ve ailenin önemine vurgu yapan eserlerin  katılımını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.Her türlü zorluğa rağmen amaçlarının sinemanın güzelliklerini insanımıza kazandırmak,sanat ve sinema ile zor günleri atlatmalarına yardımcı olmak  istediklerini ifade etti.

Bu yıl ‘’Aile’’ teması ile yapılan yarışmada Ulusal ve Uluslararası olmak üzere 2 ayrı bölüm 4 ayrı kategoride toplam 7 en iyi esere ödül verilecek. 5-6 Aralık Esenler Belediyesi Şehir Ekranında , 7-8 Aralıkta ise Yarışmanın web sitesinde yayınlanması planlanan eserler Ulusal bölüm Kurmaca ve Belgesel kategorilerinde 12 eser, Uluslararası bölüm Kurmaca,Belgesel ve Animasyon kategorilerinde 11 eser, jürinin özel seçki bölümünde 5 eser olmak üzere 4 gün boyunca akşam 21:00 saatlerinde toplamda 28 eserinçevrimiçi gösterimleri yapılacak.

6. yılında “AİLE” teması ile 2 ayrı bölümde Kurmaca, Belgesel, Senaryo ve Animasyon kategorilerinde  toplam 100.000 Türk Lira ödül dağıtılacak yarışmanın bu sene Onur Konuğu Merhum Ahmet Uluçay olacak. Onur Ödülünün Merhum Uluçay’ın ailesine takdim edileceği , diğer ödüllerin ise sahiplerine takdim edileceği Gala ve Ödül Gecesi ise 9 Aralık 2020 Çarşamba gecesi 22:00’de tvnet’te yayınlanacak..

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir