93. Oscar Ödülleri Adayları Açıklandı!

93. Oscar Ödülleri Adayları açıklandı.

Oyuncu ve yapımcı Priyanka Chopra Jonas ve şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu Nick Jonas’ın sunumuyla açıklanan adaylar arasında; Mank 10 daldaki adaylığı, Nomadland, Tiral of the Chiacago 7 ve Minari ise 6 daldaki adaylıklarıyla dikkat çekiyor.

 Ödül Töreni 25 Nisan tarihinde düzenlenecek ve kazananlar ödüllerine kavuşacak. 

Adayların tam listesi şöyle:

En İyi Film

  • “The Father”
  • “Judas and the Black Messiah”
  • “Mank”
  • “Minari”
  • “Nomadland”
  • “Promising Young Woman”
  • “Sound of Metal”
  • “The Trial of the Chicago 7”

En İyi Yönetmen 

  • Thomas Vinterberg (“Another Round”)
  • David Fincher (“Mank”)
  • Lee Isaac Chung (“Minari”)
  • Chloé Zhao (“Nomadland”)
  • Emerald Fennell (“Promising Young Woman”)

En İyi Özgün Senaryo 

  • “Judas and the Black Messiah”
  • “Minari”
  • “Promising Young Woman”
  • “Sound of Metal”
  • “The Trial of the Chicago 7″

En İyi Uyarlama Senaryo

  • “Borat Subsequent Moviefilm”
  • “The Father”
  • “Nomadland”
  • “One Night in Miami”
  • “The White Tiger”

 Uluslararası En İyi Film 

  • “Another Round” (Denmark)
  • “Better Days” (Hong Kong)
  • “Collective” (Romania)
  • “The Man Who Sold His Skin” (Tunisia)
  • “Quo Vadis, Aida?” (Bosnia and Herzegovina)

En İyi Erkek Oyuncu

  • Riz Ahmed (“Sound of Metal”)
  • Chadwick Boseman (“Ma Rainey’s Black Bottom”)
  • Anthony Hopkins (“The Father”)
  • Gary Oldman (“Mank”)
  • Steven Yeun (“Minari”)

En İyi Kadın Oyuncu 

  • Viola Davis (“Ma Rainey’s Black Bottom”)
  • Andra Day (“The United States v. Billie Holiday”)
  • Vanessa Kirby (“Pieces of a Woman”)
  • Frances McDormand (“Nomadland”)
  • Carey Mulligan (“Promising Young Woman”)

En İyi Animasyon 

  • Onward
  • Soul
  • Over the Moon
  • Wolfwalkers
  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

En İyi Özgün Şarkı 

  • “Fight for You” – Judas and the Black Messiah
  • “Hear My Voice” – The Trial of the Chicago 7
  • “Husavik” – Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
  • “Io Sì (Seen)” – The Life Ahead
  • “Speak Now” – One Night in Miami

En İyi Film Müziği 

  • Da 5 Bloods
  • Mank
  • Minari
  • News of the World
  • Soul

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu 

  • Sacha Baron Cohen: Trial of Chicago 7
  • Leslie Odom Jr: One Night in Miami
  • Daniel Kaluuya: Judah and the Black Messiah
  • Paul Raci: Sound of Metal
  • Lakeith Stanfield: Judah and the Black Messiah

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Maria Bakalova (“Borat Subsequent Moviefilm”)
  • Glenn Close (“Hillbilly Elegy”)
  • Olivia Colman (“The Father”)
  • Amanda Seyfried (“Mank”)
  • Youn Yuh-jung (“Minari”)

En İyi Kurgu

  • The Father
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

En İyi Yapım Tasarım 

  • The Father
  • Ma Rainey’s Black Bottom
  • Mank
  • News of the World
  • Tenet

En İyi Kostüm Tasarım 

  • “Emma”
  • “Mank”
  • “Ma Rainey’s Black Bottom”
  • “Mulan”
  • “Pinocchio”

En İyi Saç & Makyaj 

  • Emma
  • Hillbilly Elegy
  • Ma Rainey’s Black Bottom
  • Mank
  • Pinocchio

En İyi Görüntü Yönetimi 

  • Judas and the Black Messiah
  • Mank
  • News of the World
  • Nomadland
  • The Trial of the Chicago 7

En İyi Görsel Efekt 

  • Love and Monsters
  • The Midnight Sky
  • Mulan
  • The One and Only Ivan
  • Tenet

En İyi Ses Miksajı

  • Greyhound
  • Mank
  • News of the World
  • Soul
  • Sound of Metal

En İyi Belgesel

  • Collective
  • Crip Camp
  • The Mole Agent
  • My Octopus Teacher
  • Time

En İyi Kısa Animasyon

  • Burrow
  • Genius Loci
  • If Anything Happens I Love You
  • Opera
  • Yes-People

En İyi Kısa Belgesel 

  • Colette
  • A Concerto Is a Conversation
  • Do Not Split
  • Hunger Ward
  • A Love Song for Latasha

En İyi Kısa Film 

  • Feeling Through
  • The Letter Room
  • The Present
  • Two Distant Strangers
  • White Eye

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.