78. Altın Küre Adayları Açıklandı

78. Altın Küre adayları açıklandı.

Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından sinema ve televizyon dünyasının en iyilerinin ödüllendirildiği Altın Küre Ödülleri’nin adayları açıklandı. Adaylar arasında Netflix 42 adaylıkla yeni bir başarıya imza attı.

Adayların tam listesi şöyle:

En İyi Film – Dram

  • “The Father”
  • “Mank”
  • “Nomadland”
  • “Promising Young Woman”
  • “The Trial of the Chicago 7”

En İyi Film – Müzikal veya Komedi

  • “Borat Subsequent Moviefilm”
  • “Hamilton”
  • “Music”
  • “Palm Springs”
  • “The Prom”

En İyi Yönetmen

  • David Fincher, “Mank”
  • Regina King, “One Night in Miami”
  • Aaron Sorkin, “The Trial of the Chicago 7”
  • Chloe Zhao, “Nomadland”
  • Emerald Fennell, “Promising Young Woman”

En İyi Senaryo

  • Aaron Sorkin – “The Trial of the Chicago 7”
  • Chloé Zhao – “Nomadland”
  • Florian Zeller ve Christopher Hampton – “The Father”
  • Jack Fincher – “Mank”
  • Emerald Fennell – “Promising Young Woman”

En İyi Film Müziği

  • “The Midnight Sky”
  • “Tenet”
  • “News of the World”
  • “Mank”

En İyi Özgün Şarkı

  • “IO SÌ (SEEN)” – “The Life Ahead”
  • “SPEAK NOW” – “One Night in Miami”
  • “TIGRESS & TWEED” -“The United States Vs. Billie Holiday”
  • “FIGHT FOR YOU” -“Judas and the Black Messiah”
  • “HEAR MY VOICE” -“The Trial of the Chicago 7”

En İyi Animasyon

  • “The Croods 2”
  • “Onward”
  • “Over the Moon”
  • “Soul”
  • “Wolfwalkers”

En İyi Yabancı Film

  • Another Round – Danimarka
  • La Llorona – Guatemala ve Fransa
  • The Life Ahead – İtalya
  • Minari – Amerika
  • Two of Us – Fransa ve Amerika

En İyi Erkek Oyuncu – Dram

  • Chadwick Boseman, – “Ma Rainey’s Black Bottom”
  • Riz Ahmed – “The Sound of Metal”
  • Anthony Hopkins – “The Father”
  • Gary Oldman – “Mank”
  • Tahar Rahim – “The Mauritanian”

En İyi Kadın Oyuncu – Dram

  • Viola Davis – “Ma Rainey’s Black Bottom”
  • Andra Day – “The United States vs. Billie Holiday”
  • Vanessa Kirby – “Pieces of a Woman”
  • Frances McDormand – “Nomadland”
  • Carey Mulligan – “Promising Young Woman

En İyi Erkek Oyuncu – Müzikal veya Komedi

  • Sacha Baron Cohen – “Borat Subsequent Moviefilm”
  • James Corden – “The Prom”
  • Lin-Manuel Miranda – Hamilton”
  • Dev Patel – “The Personal History of David Copperfield”
  • Andy Samberg – “Palm Springs”

En İyi Kadın Oyuncu – Müzikal veya Komedi

  • Maria Bakalova, “Borat Subsequent Moviefilm”
  • Kate Hudson, “Music”
  • Michelle Pfeiffer, “French Exit”
  • Rosamund Pike, “I Care A Lot”
  • Anya Taylor-Joy, “Emma”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Sacha Baron Cohen – “The Trial of the Chicago 7”
  • Daniel Kaluuya – “Judas and the Black Messiah”
  • Jared Leto – “The Little Things”
  • Bill Murray – “On the Rocks”
  • Leslie Odom, Jr. – “One Night in Miami”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Glenn Close – “Hillbilly Elegy”
  • Olivia Colman – “The Father”
  • Jodie Foster – “The Mauritanian”
  • Amanda Seyfried – “Mank”
  • Helena Zengel – “News of the World”

En İyi Dizi – Dram

  • “The Crown”
  • “Lovecraft Country”
  • “The Mandalorian”
  • “Ozark”
  • “Ratched”

En İyi Dizi – Komedi veya Müzikal

  • “Emily in Paris”
  • “The Flight Attendant”
  • “Schitt’s Creek”
  • “The Great”
  • “Ted Lasso”

En İyi Erkek Oyuncu – Dram

  • Jason Bateman – “Ozark”
  • Josh O’Connor – “The Crown”
  • Bob Odenkirk – “Better Call Saul”
  • Matthew Rhys – “Perry Mason”
  • Al Pacino – “Hunters”

En İyi Kadın Oyuncu – Dram

  • Olivia Colman – “The Crown”
  • Jodie Comer – “Killing Eve”
  • Emma Corrin – “The Crown”
  • Laura Linney – “Ozark”
  • Sarah Paulsen – “Ratched”

En İyi Erkek Oyuncu – Komedi veya Müzikal

  • Don Cheadle – “Black Monday”
  • Nicholas Hoult – “The Great”
  • Eugene Levy – “Schitt’s Creek”
  • Jason Sudekis – “Ted Lasso”
  • Ramy Youssef – “Ramy”

En İyi Kadın Oyuncu – Komedi veya Müzikal

  • Lily Collins – “Emily in Paris”
  • Kaley Cuoco – “The Flight Attendant”
  • Elle Fanning – “The Great”
  • Jane Levy – “Zoey’s Extraordinary Playlist”
  • Catherine O’Hara – “Schitt’s Creek”

En İyi Mini Dizi veya TV Filmi

  • “Normal People”
  • “The Queen’s Gambit”
  • “Small Axe”
  • “The Undoing”
  • “Unorthodox”

En İyi Erkek Oyuncu – Mini Dizi veya TV Filmi

  • Bryan Cranston – “Your Honor”
  • Jeff Daniels – “The Comey Rule”
  • Hugh Grant – The Undoing”
  • Mark Ruffalo – “I Know This Much is True”
  • Ethan Hawke – “The Good Lord Bird”

En İyi Kadın Oyuncu – Mini Dizi veya TV Filmi

  • Cate Blanchett – “Mrs. America”
  • Daisy Edgar-Jones – “Normal People”
  • Shira Haas – “Unorthodox”
  • Nicole Kidman – “The Undoing”
  • Anya Taylor-Joy – “The Queen’s Gambit”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Mini Dizi veya TV Filmi

  • John Boyega – “Small Axe”
  • Brendan Gleeson – “The Comey Rule”
  • Dan Levy – “Schitt’s Creek”
  • Jim Parsons – “Hollywood”
  • Donald Sutherland – “The Undoing”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Mini Dizi veya TV Filmi

  • Gillian Anderson – “The Crown”
  • Helena Bonham Carter – “The Crown”
  • Julia Garner – “Ozark”
  • Annie Murphy – “Schitt’s Creek”
  • Cynthia Nixon – “Ratched”
Avatar

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir