47 Ronin’in Devam Filmi Geliyor!

John Wick ve Matrix filmlerinin yıldız oyuncusu Keanu Reeves’in başrolünde yer aldığı 47 Ronin’e devam filminin geleceği resmi olarak açıklandı. Filmin yönetmenliğini Mulan filminin yıldızlarından Ron Yuan üstlenecek. Ancak oyuncu kadrosuyla ilgili henüz bir gelişme bulunmuyor.

2013 yılında hayata geçirilen 47 Ronin’e devam filminin geleceği resmi olarak açıklandı. İlk film gişede ve eleştirmenler karşısında başarı yakalayamamıştı, ancak Universal buna rağmen devam filmi için yeşil ışık yaktı. Yeni film, 300 yıl sonrasında gelecekte yerini alacak. Filmde cyberpunk bir dünya izleyeceğiz. 47 Ronin devam halkasının yönetmen koltuğuna Mulan, Wu-Tang: An American Saga, Marco Polo, Siren gibi yapımlarla tanınan Ron Yuan geçecek. Yuan film hakkında şu sözleri sarf etti: “Universal ve yapım ekibiyle birlikte bu dövüş sanatları, aksiyon, korku ve cyberpunk türleri arasında geçiş yapan filmde çalışacağım için  inanılmaz derece heyecanlıyım.”

Orijinal film olan 47 Ronin’in konusu şöyleydi: Ronin” Japon kültüründe efendisiz kalmış samuray savaşçılarına verilen isimdir. Lord Asano’nın himayesinde huzurlu bir hayat süren Ako halkı ve onların koruyucu savaşçıları olan samurayların düzeni, İmparator Shogun Tsunayoshi’nin Lord Kira eşliğinde ülkeye gerçekleştirdiği ziyaret ile alt üst olacaktır. Zira Kira’nın Asano için hain planları vardır. Diğer yandan melez Kai, Lord Asano’nın kızı Mika’yı imkansız ve tutkulu bir aşk ile sevmektedir. Ama Kira’nın planlarında hem Ako’yu hem Mika ele geçirmek vardır…  Filmin oyuncu kadrosunda Keanu Reeves’in yanı sıra Hiroyuki Sanada, Kô Shibasaki gibi isimler bulunuyordu. Hossein Amini ve Chris Morgan filmin senaryosunu birlikte kaleme almıştı.

47 Ronin’in devam filminin yapımcılığını John Orlando ve Tim Kwowk üstlenecek. Film, Universal altında geliştirilecek, Netflix ise filmin dağıtımcısı olacak. Planlara göre 2021 yılı içerisinde filmin prodüksiyonuna başlanacak.

(Beyazperde)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir