34. İstanbul Film Festivali Başladı

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilen İstanbul Film Festivali’nin 34’üncüsü, Lütfi Kırdar Uluslararası Sergi ve Kongre Sarayı’nda başladı.Sunuculuğunu Cem Davran’ın üstlendiği 34. İstanbul Film Festivali Açılış Töreni’nde festivalin yarışmaları ve jüri üyeleri de tanıtıldı.

Sinema Onur Ödülleri Verildi

İstanbul Film Festivali tarafından her yıl verilen “Sinema Onur Ödülleri” bu yıl, Safa Önal, Cahit Berkay, Nebahat Çehre, Süleyman Turan ve Yılmaz Atadeniz’e verildi. Ödülünü Türkay Şoray’ın elinden alan Önal, “62 yıllık emeğime rağmen, işsiz olarak görünüyorum. Her gün filmlerim günde 5-6 kez yayınlanırken telif alamıyorum. 12 yıllık hukuki mücadelem devam ediyor, sonunda ben kazanacağım” dedi.

Selvi Boylum Al Yazmalım’dan Çiçek Abbas’a, Yeşilçam tarihinin unutulmaz melodilerine imza atan Cahit Berkay, katılımcılara film müziklerinden bir seçki de sundu.

4-19 Nisan arasında 200’ü aşkın filmi izleyicilerle buluşturacak olan festival, 16 gün boyunca sinema dünyasından önemli konukları İstanbul’da ağırlayıp pek çok etkinliğe de imza atacak.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir