3. Esenler Kısa İçin Başvurular Sürüyor

Bu yıl 3’üncü kez sinemaseverleri bir araya getirecek olan “Esenler Film Günleri”, 11-15 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Film günleri kapsamında düzenlenecek “3. Esenler Kısa Film Yarışması” için başvurular ise başladı.

Esenler Belediyesi tarafından bu yıl 11-15 Kasım tarihleri arasında 3’üncüsü düzenlenmesi planlanan “Esenler Film Günleri”, çok sayıda sinema filmini ve sektör profesyonellerini sanatseverlerle buluşturacak. Bu yıl yeni bölümlerin eklenmesiyle daha geniş bir kitleye hitap etmesi beklenen “3. Esenler Film Günleri”, sinema sektörüne katkı sunarken; aynı zamanda geleceğin yapımcı ve yönetmenlerini de buluşturmayı hedefliyor.

“3. Esenler Kısa Film Yarışması”na Başvurular Başladı

“Esenler Film Günleri” kapsamında gerçekleştirilecek 3’üncü kez gerçekleştirilecek “Esenler Kısa Film Yarışması” için başvurular başladı. “3. Esenler Kısa Film Yarışması”na başvuruların 30 Eylül’e kadar devam edeceği duyurulurken, finale kalan filmlerin para ödülleriyle de onurlandırıldığı yarışmada toplam 81 bin TL ödül verilecek.

“3. Esenler Kısa Film Yarışması”nın jüri koltuğunda oturacak isimlerin önümüzdeki günlerde duyurulacağı bildirilirken; sektörün başarılı yapımlarına imza atmış isimlerden oluşacak özel bir kadronun, yarışma jürisinde yer alması bekleniyor.

Tür ayrımı yapılmaksızın, 18 Kasım 2021 tarihinden sonra çekilmiş kurmaca, belgesel, deneysel ve canlandırma türlerinden birinde, süresi 15 dakikayı aşmayan ulusal filmlerin başvuru yapabileceği “3. Esenler Kısa Film Yarışması”; kısa film türündeki yapımları destekleyip, bu türdeki ürünlerin sayısını arttırmayı, Türkiye’de kısa filmin gelişimine katkıda bulunmayı ve sinema endüstrisinin gelişimini sağlamayı amaçlıyor.

Finalist Filmlere Telifleri Verilecek

“3. Esenler Kısa Film Yarışması”nda birinci olan film 30 bin TL ile ödüllendirilirken; ikinci filme 20 bin TL, üçüncü filme ise 10 bin TL ödül verilecek. Ayrıca bir önceki yıl olduğu gibi bu yıl da ilk 10’a girerek finale kalan, ancak derece alamayan 7 film, motivasyon desteği adı altında 3 bin’er TL gösterim telifinin sahibi olacak.

“3. Esenler Film Günleri” ile ilgili detaylı bilgi almak ve “3. Esenler Kısa Film Yarışması”na başvuru yapmak için www.esenlerfilmgunleri.com adresi ziyaret edilebilir.

PAYLAŞ

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir