FilmArası Dergisi

3. Canlandıranlar Film Festivali Başlıyor!

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Canlandıranlar Film Festivali animasyon severleri yeniden bir araya getirecek!

Canlandıranlar Derneği tarafından düzenlenen festival, 23-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. Türkiye’den ve yurtdışından toplam 50’den fazla yapımın yer alacağı festivalin açılış gecesinde ise bu yıl yedinci yaşını kutlayan Canlandıranlar Yetenek Kampı’nın en yeni filmleri izleyicilerle buluşacak!

Festival, bu yılki programında, 100. yaşını kutlamakta olan İsveç Canlandırma Sineması’na geniş yer verirken; ülkenin canlandırma sinemasının en büyük isimlerinden biri olan Midhat “Ajan” Ajanovic’i onur konuğu olarak ağırlıyor. Ülke seçkisinde ise, İsveç’in son yıllarda dünyaya kazandırmış olduğu en yeni örneklerin yanı sıra en başarılı canlandırma filmlerine de yer verilecek.

Festivalin açılış gecesinde ayrıca Seul’lu bir çocuğun Belçika’da geçen hikayesini anlatan Ten Rengi Bal filmine de yer verilecek. Jung Sik-Jun’un grafik romanından beyazperdeye uyarlanmış olan ve 2D ile 3D tekniklerinin bir arada kullanıldığu bu Fransız yapımı film, geçtiğimiz yıl gösterildiği festivallerde oldukça büyük bir beğeni toplamıştı.

Festivalin açılışı bu yıl; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda gerçekleşiyor. Bu bayramın tüm çocukların bayramı olabilmesi için festivalin “Engelsiz” kısmında yer alan filmle, işitme engelli çocuklarında seyredebileceği bir formatta izleyiciyle buluşacak!

Festivalin 23 Nisan Perşembe akşamı saat 21.00’de Beyoğlu Sineması’nda gerçekleştirilecek açılış gecesine Facebook etkinlik linkinden ulaşabilirsiniz.

Tanıtım Filmi

Kaynak:Beyazperde

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017