26 İlde 34 Sinemada 33 Film Gösterimde!

Salgın sebebiyle 108 gündür ülke genelinde kapalı olan sinema işletmeleri 3 Temmuz 2020’den itibaren gösterimlerine başladı. 15 Türkiye yapımı, 18 yabancı filmle Adana, Ağrı,Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Çorum, Diyarbakır, Erzurum,Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Karaman, Kastamonu, Konya, Mersin, Muğla, Sakarya,Samsun, Şanlıurfa, Tokat ve Trabzon ilinde 116 kapalı salonda başlayan gösterimler, 17 Mart 2020’deki kapanış sırasında faliyette olan genel sinema lokasyonunun %6’sına tekabül ediyor.

Türkiye’deki 26 ilin yanı sıra Kıbrıs’te bir sinema işletmesi de gösterimlerini sürdürüyor.Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gösterimler haziran ayının ilk haftasında başlamıştı. Çoğunlukla ‘Bayi Toplantısı’, ‘Eltilerin Savaşı’, ‘Rafadan Tayfa: Göbeklitepe’ ve ‘Kirpi Sonic”iperdelerine programlayan sinema işletmeleri salgın önlemleri uyarınca seyrek seanslarla gösterim yapıyor. Üç lokasyonda açık hava gösterimi yapılırken mayıs ayının sonunda itibaren belediye etkinliği olarak başlatılan arabalı sinema organizasyonları da 3 temmuzda başlayan gösterimlerin haricinde devam ediyor.

Toplamda 116 kapalı sinema salonunun film gösterimlerine başladığı Türkiye’de sinema zincirlerinin işletmelerini kademeli olarak 7 Ağustos 2020’den itibaren açacağı açıklanmıştı.

Avatar

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir