FilmArası Dergisi

11.Kar Film Festivali Başladı

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen ‘Uluslararası Kar Film Festivali’ açılış konuşmalarıyla başladı. Üç gün boyunca aralıksız olarak devam edecek olan festival, birçok ünlü ismi öğrencilerle ve akademisyenlerle buluşturacak.

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin düzenlediği 11. Uluslararası Kar Film Festivali Kültür ve Gösteri Merkezi’nde başladı. Büyükşehir Belediye Başkan vekili, Vali Yardımcısı, Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı, İletişim Fakültesi Dekanı ve birçok akademisyenin katıldığı festivalin Açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Mehmet Takkaç yaptı. Takkaç, konuşmasında, “11 sene kar film festivalini yapmak büyük emek ister ben iletişim fakültesi dekanına başta olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu. İletişim Fakültesi Dekanı Uğur Yavuz ise konuşmasında festivalin her açıdan özgünleştiğini ve İletişim Fakültesi’ne mal olduğunu söyleyerek, “Festival Erzurum’a da mal olacak. Daha önce burada öğrenci olanlar daha sonra konuk olarak geldiler. Katılımcıların tecrübelerini paylaşmalarıyla kendilerini yetiştiklerine inanıyorum herkese iyi festivaller diliyorum.” dedi. Üç gün sürecek olan festivale Seksenler dizi ekibinin yanı sıra, Sivas filminin yönetmeni Kaan Müjdeci, Coşkun Aral, Serdar Seki, Suat Köçer, Aytekin Can, Ruhi Gül ve birçok konuk katılacak.

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017