Zemeckis’ten Yeni Film: Ares

Back to the Future, Forrest Gump, Contact, Cast Away ve Allied filmlerinin Oscar ödüllü yönetmeni Robert Zemeckis, Warner Bros için yeni bir bilim kurgu filmi çekiyor. Ares adı verilen proje için çalışmalar başladı. 2020 için iki film birden üreten Zemeckis, Ares‘i 2021 ya da 2022 yılında gösterime sokacak.

Captain Marvel‘dan tanıdığımız senarist Geneva Robertson-Dworet, uzay kapsülü kazası geçirip, Afrika’da bir çöle inen astronotun hikayesini kaleme aldı. Astronot, ailesiyle tekrar bir araya gelmek için hayatta kalmaya çalışırken, görevinin daha büyük bir komplonun parçası olduğunu ve dünyayı sonsuza kadar değiştirebilecek bir sır taşıyor olabileceğini fark eder. Macera ise bu noktadan sonra başlar.

Proje daha önce MGM için yazılmaya başlanmış ve Roland Emmerich, Centropolis Entertainment  adına yürütücü yapımcı görevini üstlenmişti. Emmerich’in bu görevi devam etmesine rağmen MGM projeyi rafa kaldırdı ve Warner Bros transferi gerçekleştirdi. Zemeckis, Ares’i ImageMovers ortakları Jack Rapke ve Steve Starkey ve Kristin Winkler ile birlikte üretecek, Rideback’den Ryan Halprin ise Jackie Levine ile birlikte yürütücü yapımcı olarak projede yer alacak.

Robert Zemeckis, 2016 yılında Brad Pitt ve Marion Cottilard’lı Allied, 2018 yılında ise Steve Carell komedisi Welcome the Marwen‘i yönetmişti. Ares dışında üzerinde çalıştığı projeler ise, Anne Hataway, Stanley Tucci ve Octavia Spencer’lı kadrosuyla The Witches ve Dwayne Johnson’lı aksiyon filmi The King. 

(Beyazperde)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir