Yılmaz Güney 78. Yaşında

Türk sinemasının önemli isimlerinden Yılmaz Güney, ‘Doğumunun 78. Yılında Yılmaz Güney” başlıklı bir etkinlikle anılacak.

Adana Büyükşehir Belediyesi Altın Koza Kültür Sanat Hizmetleri, 3. Portakal Çiçeği Karnavalı Haftası’nda “1 Nisan Yılmaz Güney’in Doğum Günü” kutlama etkinliğini Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda yapacak..

Adana Büyükşehir Belediyesi 1-5 Nisan 2015 tarihleri arasında bu yıl 3. kez düzenlenecek olan “Portakal Çiçeği Karnavalı” kapsamına da giren “DOĞUMUNUN 78. YILINDA YILMAZ GÜNEY” Anma etkinliğini, Altın Koza Kültür Sanat A.Ş. ve Portakal Çiçeği komitesi ile birlikte gerçekleştiriyor.

Altın Koza Kültür Sanat A.Ş. tarafından hazırlanan ve Portakal Çiçeği Karnavalı haftasında yapılacak olan “1 Nisan Yılmaz Güney’in Doğum Günü” etkinliğine; sanatçının yapımcı, yönetmen ve oyuncu dostları da katılacak.

Çukurova’nın sarı sıcağında büyüyen yetişen ve Türk Sinemasını Ulusal ve Uluslararası platformlarda dünyaya taşıyan yönetmen ve oyuncu Yılmaz Güney’in 78. doğum günü etkinliğine; Yapımcı Abdurrahman Keskiner, yapımcı ve yönetmen Necip Sarıcı, Yönetmen Reis Çelik, Yılmaz Güney’in çocukluk arkadaşı şair-yazar Özdemir İnce, yazar Saygı Öztürk, Sadık Güneş, yönetmen Yılmaz Atadeniz, yönetmen Faruk Teber, Sinema Oyuncuları Derneği Başkanı ünlü oyuncu;Yusuf Sezgin, yine Türk Sineması’nın önemli oyuncusu Halil Ergün, Türk Sineması’nın Godzilla’sı ünlü oyuncu Selahattin Geçgel, oyuncu Erol Demiröz, oyuncu Hikmet Taşdemir, oyuncu Kürşat Alnıaçık ve Türk Sineması’nda önemli yeri olan Adanalı ünlü sinema oyuncularından; Aytaç Arman, Demir Karahan, Cengiz Sezici, Levent Özdilek, Yüksel Arıcı, Rıza Akın, Hüseyin Akşen de etkinliğe katılacak ünlü simalar arasında..

Etkinliğin sunumunu ise; Yılmaz Güney’in Adana’da çektiği Altın Koza Ödüllü filmi UMUT’ta oğlu rolünü oynayan şimdilerin ünlü oyuncusu Kürşat Alnıaçık yapacak.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir