Yılmaz Erdoğan’ın Oyunu Sinemaya Uyarlanıyor!

Yılmaz Erdoğan’ın bir döneme damga vuran kült tiyatro oyunu ‘Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?’ beyazperdeye uyarlanacak. Andaç Haznedaroğlu’nun yöneteceği açıklanan filmin senaryosunu yine Yılmaz Erdoğan kaleme alacak.

Tiyatro Oyunu 1 Milyonun Üzerinde İzlenmişti

İlk olarak 23 Ocak 1999’da seyircinin karşısına çıkan ve sonrasında yüzlerce kez sahnelenip 1 milyon üzerinde seyirci tarafından izlenen Yılmaz Erdoğan imzalı Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?’nün sinema uyarlaması, 17 Ekim 2020 tarihinde gösterime girmeye hazırlanıyor.

Film İle İlgili Detaylar İlerleyen Tarihlerde Paylaşılacak

Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan, Zerrin Sümer, Sinan Bengier, Salih Kalyon, Altan Erkekli, Bican Günalan, Gürdal Tosun gibi isimlerin yer aldığı oyun, ülkenin yıllar içerisinde geçirdiği değişimi arka plana koyarak üstün zekalı bir kadın olan Gülseren‘in hikâyesini anlatıyordu. Yılmaz Erdoğan, uzun süredir gerçekleştirmeye çalıştığı projenin senaryosunu kaleme alırken filmin yönetmenliğini Her Şey Aşktan, Acı Tatlı Ekşi ve Misafir gibi filmleriyle tanınan Andaç Haznedaroğlu üstlenecek. Filmin oyuncu kadrosu ilerleyen tarihlerde netleşecek.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir