Will Smith, Chris Rock’a Tokat Attı

Chris Rock ve Will Smith, 2022 Oscar yayını sırasında bir tartışma yaşadı. Rock, belgesel dalında Oscar’ı sunmak için sahneye çıktı ve Jada Pinkett Smith’in tıraşlı saçıyla “G.I. Jane”de oynayabileceğiyle ilgili bir şaka yaptı. Smith daha sonra Rock’ı tokatlamak için sahneye çıktı. İlk başta şaka gibi görünse de, Smith koltuğuna döndü ve Rock’a bağırdı, “Karımın adını ağzına alma!”

Oscar seyircilerinin çoğu, tartışma karşısında şaşkına döndü. Programda bir sonraki aşama, “The Godfather”ın 50. yıl dönümü kutlamasıydı. Bunu sunmak için sahneye çıkan Diddy, “Will ve Chris, bunu aile gibi çözeceğiz. Şimdi aşkla yolumuza devam ediyoruz. Herkes biraz gürültü yapsın” dedi.

Smith’in halkla ilişkiler uzmanı Meredith O. Sullivan, konuşmak için reklam arasında yanına geldi. Ayrıca mola sırasında Denzel Washington, Smith ile özel olarak konuşmak için ayağa kalktı. Smith, en iyi erkek oyuncu ödülünü alırken yaptığı konuşmasında Washington’un kendisine, “En yüksek anında, dikkatli ol, o zaman şeytan senin için gelir” dediğini açıkladı.

Sullivan, olaydan sonraki her reklam arası sırasında Smith’i ziyaret etmeye devam etti. Oscar yapımcısı Will Packer da, en iyi erkek oyuncu kategorisi açıklanmadan önce Smith’i ziyaret etti. Smith, “King Richard”daki performansıyla aday gösterildi ve daha sonra Oscar’ı kazandı.

Smith, yaptığı konuşmada, “Richard Williams, ailesinin ateşli bir savunucusuydu” dedi. Daha sonra, davranışlarından dolayı Akademi’den ve diğer adaylardan özür diledi.

Pinkett Smith, geçen yıl saçkıran ile mücadele ettikten sonra kafasını traş ettiğini duyurdu. Oyuncu bir Instagram gönderisinde, “Şimdi bu noktada sadece gülebiliyorum… Hepiniz biliyorsunuz saç dökülmesiyle mücadele ediyorum. Birdenbire, bir gün… öylece ortaya çıktı. Şimdi, bunu saklamak benim için biraz daha zor olacak. Bu yüzden, hiç soru sormamanız için paylaşayım dedim… Ben ve bu alopesi arkadaş olacağız…!” dedi.

Kaynak: Variety

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir