FilmArası Dergisi

Wasp Network Netflix’te!


Penelope Cruz ve Edgar Ramirez’in başrollerinde oynadığı Küba siyasi gerilim filmi “Wasp Network” önümüzdeki ay Netflix’te görücüye çıkacak. 

“Wasp Network”, 90’lı yıllarda Florida’da tutuklanan, daha sonra casusluk ve diğer yasadışı faaliyetlerden hüküm giymiş olan Küba Beşlisi’nin gerçek hikayesine dayanıyor. Film, Miami’de yeni bir hayata başlamak için karısını ve kızını geride bırakan Küba pilotu René González’i (Ramirez) izliyor. Güney Florida’da Wasp Network olarak bilinen bir grup Küba sürgünü ile güçlerini birleştirdikten sonra, Fidel Castro’ya karşı Küba-Amerikan örgütlerini gözlemlemek ve sızmakla görevli bir casus grubunun parçası oluyor.

Filmografisinde ödüllü yapımlar “Personal Shopper” filmi ve “Carlos” mini dizisi olan Assayas, senaryoyu Fernando Morais’in “The Last Soldiers of the Cold War” adlı eserinden yola çıkarak yazdı. Oyuncular arasında Ana De Armas, Gaël Garcia Bernal, Leonardo Sbaraglia ve Wagner Moura gibi çok tanınan isimler de bulunuyor. “Wasp Network” dünya prömiyerini 2019 Venedik Film Festivali’nde gerçekleştirdi.

Ülkemizde de 19 Haziran 2020 tarihinde, Netflix Türkiye’de izleme şansı bulacağız. (Beyazperde)

Avatar

Film Arası Dergisi

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Yorum Yap

Temmuz 2017