Vizyonda Bu Hafta

11 Mart 2022’de vizyona giren filmler belli oldu. İşte bu hafta salonlarda karşımıza çıkacak beş film:

  • Çocukların ve animasyon tutkunlarının beğenisini kazanacak Kırmızı (Turning Red), izleyenleri Pixar imzalı bir serüvene çıkartacak. Kırmızı, annesinin sorumluluk sahibi minik kızı olmak ile ergenliğin karmaşası arasına kalan, kendine güvenen, 13 yaşındaki Mei Lee’yi bizlere tanıtıyor. Filmde, Mei Lee’nin, her heyecanlandığında kırmızı bir pandaya dönüşmeye başlaması sonrası gelişen olaylar anlatılıyor.
  • Hann Yapım’ın 60’ar dakikalık korku ve gerilim temalı üçleme film projesinin ilk filmi İlk Seans: NMSM, hayatı boyunca üstesinden gelmeye çalıştığı fobileriyle mahsur kaldığı metro istasyonunda bir kez daha yüzleşmek durumunda kalan Aslı’nın hikâyesini anlatıyor. Gökhan Murat Toktamışoğlu’nun yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Aslı karakterine Eylül Ezgi Yılmaz hayat veriyor.
  • Aksiyon tutkunlarını sinema salonlarına çekecek Adanış Kutsal Kavga, İstanbul’un Fethi’nden sonra, bir yarısı soylu Julius Ailesi’nde, diğer yarısı ise ellerindeki kutsalı korumakla yükümlü Adanmışlar’da kalan mukaddes haritanın odağında olduğu olaylar zincirini anlatıyor. Film, “Adanmışlar”la sırrı tekrar ele geçirmek isteyen karanlık güçlerin mücadelesini konu alıyor.
  • Apichatpong Weerasethakul yönetmenliğindeki Memoria, Tilda Swinton’ın başrolde olduğu hipnotik bir iş. Film, Kolombiya’da bulunan İskoçyalı bir kadının ara ara değişik mekânlarda duyduğu garip, tok bir sesin peşinden yola çıkmasını konu ediyor.
  • Ödüllü film Ceviz Ağacı, karısı tarafından terkedilen Hayati’nin, kasabada kimliği tespit edilememişbir  kadının ölü bulunmasıyla başından geçenleri konu ediniyor. Faysal Soysal’ın yönetmen koltuğunda oturduğu film, insanın en saklı, en gölgede kalmış, derin taraflarını aydınlatmaya çalışırken var olmaya çalışmasını anlatıyor.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir