FilmArası Dergisi

Van Gogh’un Hayatı Beyazperdeye Taşınıyor

Ünlü ressam Van Gogh’un hayatı animasyon çalışmasıyla sinemaya aktarılıyor.

Polonyalı sanatçı Dorota Kobiela, ünlü ressam Van Gogh’un hayatını “Vincent’ı Sevmek” adlı animasyon çalışmasıyla anlatacak.

van_ghoghDünyanın ilk uzun metrajlı animasyonu olacak çalışmada, Van Gogh’un tartışmalı ölümü ve yaşamı, kendi eserleri ve karakterleri üzerinden gösterilecek. Polonyalı sanatçı Kobiela ve 100 ressamın beraber çalıştığı projede, 12 yağlı boya tablosu saniyelik animasyonlara dönüştürülecek.

Animasyon çalışması ressamı ölüme sürükleyen dramatik olayları ve bilinmeyenleri ona en yakın karakterlerin gözünden yansıtacak. Ayrıca, filmin kurgusunda Van Gogh’un ünlü mektuplarından da yararlanılacak. Yapımcılığını Oscar ödüllü Breakthru ve Trademark şirketlerini üstlendiği filmin bu yıl içerisinde çıkması bekleniyor. (Haberturk)

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017