Ünlü Komedyen Hayatını Kaybetti!

Reuters haber ajansının yerel kaynaklara dayandırdığı haberde komedi grubu Monty Python ile şöhrete kavuşan Galler doğumlu ünlü oyuncu ve komedyen Terry Jones’un 77 yaşında yaşamını yitirdiği açıklandı.

Demans Hastalığı İle Mücadele Ediyordu

Monty Python filmindeki unutulmaz performansıyla akıllarda yer eden 77 yaşındaki aktör Terry Jones’a 2016 yılında demans teşhisi konulmuştu. Bir süredir demans ile mücadele eden Galler doğumlu komedyenin ölüm haberini ailesi ve menajeri doğruladı.

Sanat Dünyasının En Önemli İsimlerinden Biriydi

Monty Python’un Life of Brian ve The Meaning of Life isimli filmlerini yöneten ve Monty Python and the Holy Grail’i Terry Gilliam yine yöneten oyuncu Birleşik Krallık sanat dünyasının en önemli isimlerinden biriydi.

‘İyi, Komik, Sıcak, Yaratıcı ve Tamamen Sevgi Dolu Bir Bireydi’

Yapılan açıklamada “Sevgili eşimiz ve babamız Terry Jones’un vefat haberini derin bir üzüntüyle duyuruyoruz. Demansın nadir rastlanan bir türü ile uzun ve cesur bir şekilde savaştı. Son günlerinde, eşi çocukları, ailesi ve yakın dostları Londra’nın kuzeyindeki evinde Terry’nin yanındaydı. İyi, komik, sıcak, yaratıcı ve tamamen sevgi dolu bir bireydi” ifadesi kullanıldı.

Uzun Yıllar Kendisini Hatırlatacağı Eserler Bıraktı

Açıklamada Jones’un Monty Python ile yaptığı işleri, kitapları, filmleri, şiirleri ve televizyon programlarıyla uzun yıllar boyunca hatırlanacağı vurgulandı.

PAYLAŞ

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir