Üç Yeni ‘Game of Thrones’ Projesi Geliyor!

Variety’nin haberine göre, HBO yeni bir “Game of Thrones” prequel serisi geliştiriyor. “9 Voyages” veya “Sea Snake” başlıklı bir spinoff, “Rome” ortak yaratıcılarından Bruno Heller tarafından hazırlanıyor. Diğer iki proje olan “Flea Bottom” ve “10,000 Ships”in henüz bir yazarı yok. “9 Voyages”, “deniz yılanı” olarak bilinen ve Velaryon Hanesi’nin başı, Rhaenys Targaryen’in kocası olan Lord Corlys Velaryon’u Sea Snake gemisiyle birlikte merkezine alacak.

Tüm Westeros’taki en tanınmış deniz maceracısı olan Lord Corlys, Lannister’lardan bile daha zengin bir ev inşa etti ve dünyanın en büyük donanmasını kurdu. “Flea Bottom”, King’s Landing’in en fakir bölgesinde yer alırken, “10,000 Ships”, Rhoynar ile Dorne’a giden ve Lord Mors Martell’le evlenen Prenses Nymeria’nın etrafında şekillenecek.

Bu projeler, Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Steve Toussaint, Rhys Ifans, Eve Best, Sonoya Mizuno ve Matt Smith gibi oyuncularla çekim aşamasına geçen başka bir “Game of Thrones” ön hikayesi olan “House of the Dragon”u takip ediyor. Considine, Kral Viserys Targaryen olarak rol alacak, küçük kardeş Prens Daemon Targaryen rolünde Matt Smith, kralın ilk çocuğu Prenses Rhaenyra Targaryen rolünde Emma D’Arcy ve Alicent Hightower rolünde Olivia Cooke yer alacak.

Geliştirilmekte olan üç dizi hakkında az detay bilinmekle birlikte, Toussaint, George R.R. Martin’in kurgusal dünyasında geçen iki dizi için şimdiden adını yazdıracağı “House of the Dragon”da Velaryon olarak rol aldı. Aynı şey, karısı ve ejderha binicisi Prenses Rhaenys Velaryon rolünü üstlenen Best için de tahmin edilebilir. Bu iki oyuncu, kesişen birkaç hikaye ve dizide yer alacak gibi gözüküyor.

(Beyazperde)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir