Üç Yapımla Netflix’te Sonbahar

Her ne kadar RTÜK eksenli tartışmalar gündemdeki yerini korusa da Netflix içeriğine dair haberler de gelmeye devam ediyor. Olası sınırlandırmalara tepkisini hemen her platformda dile getiren seyircinin Netflix’ten beklentisi de aynı oranda yüksek. İnternet yayın platformu Netflix’te sonbaharda yayınlanacak olan, Marriage Story, El Camino: A Breaking Bad  Movie ve Peaky Blinders 5. Sezonu, izleyicilerin merakla beklediği yapımlardan bir kaçı. (Bu arada gelmiş geçmiş en iyi dizi Breaking Bad, bence. İlk sezon biraz yavaş diyenlerdenim ama 4 doğru 1 yanlışı götürür.) Önümüzdeki günlerde ayrıntılı haber ve analizlerle ele alacağımız Netflix içeriğine dair üç yapıma değinmekle yetineceğiz şimdilik.

Marriage Story

2008-2013 yılları arasında yayınlanan Breaking Bad’in, devam filmi olarak çekilen EL CAMİNO 11 Ocak 2019’da Netflix’te olacak. Yönetmenliğini ve senaristliğini Vince Gilligan’ın yaptığı filmin başrolünde de Aaron Paul var.

Evliliklerini bitirmeye çalışan Nicole ve Charlie’nin birbirlerine karşı merhamet ve şefkatlerini karakterlerin ağzından farklı iki fragman halinde sunan yönetmenin ise açıklaması şöyledir; “ …birbirine eşlik eden fragmanlarla ilişkiyi her iki karakterin gözünden göstermek istedim… Bu filmde ortak gerçeği bulmak için bu bakış açılarını benimsedim.”

Yönetmenliğini ve senaristliğini Akademi ödüllerine aday gösterilen yapımcı Noah Baumbach’ın yaptığı, başrollerini Scarlett Johansson ve Adam Driver’ın üstlendiği “Marriage Story” prömiyerini 29 Ağustos’ta 76. Venedik Film Festivalinde gerçekleştirdi. Altın Aslan için yarışacak olan filmin, festival serüvenlerinden sonra Netflix’e, kesin bir tarih olmamakla beraber, sonbaharda gelmesi bekleniyor.

El Camino:Breaking Bad Movie

Breaking Bad dizisi, kimya öğretmeni olanWalter White ve uyuşturucu yapıp satan öğrencisi Jesse Pinkman’ın ortak olmasıyla gelişen olayları anlatıyordu. IMDB’nin en yüksek puan alan dizilerinden biri olan Breaking Bad, 2013’te final yapmış ve aradan geçen 6 yıla rağmen popülaritesini hiç kaybetmemiştir. Dizinin sevenlerine iyi haber ise geçtiğimiz aylarda gelmiş, devam filminin çekimlerinin başladığı oyuncular ve Netflix tarafından duyurulmuştur. Filmle ilgili çok az bilgi verilmekte, öyle ki Walter White’ın dizide yer alıp almayacağı bile sır gibi saklanmaktadır.

Filmin yayınlanan fragmanında Jesse Pinkman’ın arkadaşı Skinny Pete’nin sorgu sahnesi yer almakta, Pete, Jessi’nin nerede olduğunu bilmediğini söylemektedir. Fragmandan yapılabilecek yoruma göre, bu film bir devam filmi ve seyirci Jessi Pinkman’ın polisten kaçışını izleyecek. Bu durumda Bryon Craston, Walter White rolüyle filmde yer alamaz ama belki flashbacklerle bir sürpriz yapılabilir.

Peaky Blinders

Başrolünde Cillian Murphy’nin yer aldığı Peaky Blinders 5. Sezonuna 4 Ekim’de Netflix’te başlayacak. 5. sezonun yönetmen koltuğunda bu kez Anthony Byrne oturuyor. Dizi 25 Ağustos’ta BBC ONE’da galasını yapmıştı.

2013 yılında başlayan dizi, I. Dünya Savaşı sonrası İngiltere’sinde Birmingham’da ortaya çıkan çetelerden biri olan Shelby ailesinin hikâyesini anlatmaktadır. Peaky Blinders BAFTA ödüllerinde en iyi drama dizisi ödülünü de almıştır.

Dizinin senaristi ve yaratıcısı Steven Knight,  diziyi 7 sezon olarak planladığını ve 2.Dünya Savaşında 1939 yapılan hava saldırısıyla bitireceğini söylemişti. Dizinin önceki sezonlarında Tom Hardy ve Andrien Brody gibi önemli isimler yer almış,  bu sezonda da diziye katılan isimler ise Anya Taylor-Joy ve Sam Claftlin olmuştur. İlerleyen bölümlerde yeni isimler de olur mu, hep beraber  izleyip göreceğiz.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir