Türk Filmine Milano’dan Ödül!

Senarist, yönetmen ve yapımcı Kaan Atilla Taşkın’ın Emre: Genç Bir Boksörün Hikayesi 38. Milano Uluslararası Ficts Festivali’nde “Mansiyon Ödülü”ne layık görüldü.

Kardeşinin boksörlük yolculuğunu anlatan Taşkın’ın filminde kardeşi ve ailesi yer alıyor.

Filmin Konusu

Boks milli takımına seçilmek için Büyüklerde ve U22’de (19-22) Türkiye şampiyonasında dereceye girmenin hayallerini kuran 19 yaşındaki Emre, çalışmak zorunda olduğu zorlu yaşamını kolaylaştırmak için destek aramaktadır. Sponsor bulup garsonluğu bırakarak sadece boksa odaklanmayı istese de şartlar Emre’den yana olmaz. Emre hem garsonluk yapıp hem de Türkiye şampiyonasına hazırlanmak zorundadır.

Filmin fragmanını izlemek için : https://www.youtube.com/watch?v=DeSysu5LRQw

İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini felsefe alanında tamamladı. Yüksek lisansını Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında, "Sinemada Aşk ve Zaman: Sevmek Zamanı ve Masumiyet Filmlerinin İncelenmesi" başlıklı teziyle tamamladı. Lisansta aldığı "Sinema ve Felsefe" dersi kalemini sinema yazarlığına çevirmesine vesile oldu. Film Arası ile yolları kesişti. 2019-2021 yılları arasında filmarasidergisi.com 'un yayın koordinatörlüğünü yaptı. Şimdilerde ise haberleri, röportajları ve sinema yazılarıyla yer alıyor. 2022 yılından itibaren Litros Sanat Dijital Kültür Sanat Gazetesi'nde editör olarak çalışıyor. Sinemanın gücüne inanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir