TRT’den Film Forum’a 40 Bin TL Destek

Türkiye’nin kamu yayıncısı Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT), film endüstrisinin vazgeçilmez iş ortağı rolünü gün geçtikçe pekiştiriyor.

TRT, 2014 yılında başlattığı televizyon ile sinemayı buluşturan uzun soluklu projesi TRT TV Filmleri ile Türk film endüstrisinde köklü ve kalıcı ilişkiler geliştirdi.

Bu bağlamda TRT, 16-23 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve aynı zamanda Festival Başkanı görevini yürüten Menderes Türel tarafından yönetilen 53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde yer alıyor.

TR,T bu yıl ilk kez festival kapsamında yer alan Antalya Film Forum’da seçilecek bir film projesine 40.000 TL tutarında geliştirme desteği verecek.

Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen Antalya Film Forum, başta Türkiye olmak üzere dünyanın her yerinde ortak yapım olanaklarını arttırmayı, yapımcı ve yönetmenlerin yeni filmler üretmesine ve projelerinin uluslararası sinema endüstrisi içerisinde yer edinmesine katkı sağlamayı amaçlayan bir ortak yapım ve proje geliştirme platformu.

Geçtiğimiz yıl bu forumda düzenlediği “Sinemaya TV’den Bakmak: TRT TV Filmleri” konulu panel ile sektör profesyonellerinin yoğun ilgisi ile karşılaşan TRT, bu yılki forumda daha güçlü bir katılım hedefliyor.

53 Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında düzenlenen Antalya Film Forum’da, TRT tarafından ilk kez verilecek Proje Geliştirme Ödülü yanı sıra, TRT Televizyon Dairesi Başkan Yardımcısı Halid Şimşek “TRT TV Filmleri: Sonuçlar ve Gelecek Vizyonu” başlıklı bir konuşma gerçekleştirecek. ,

Ayrıca düzenlenecek “Yeni Modeller: İlk Yapımcılık Deneyimleri “konulu, Antalya Film Forum Genel Koordinatörü Suzan Güverte’nin moderatörlüğünü üstleneceği panelde, TRT yapımcıları Uğur Uzunok, Volkan Özgümüş ve Faruk Güven söz alarak deneyimlerini paylaşacaklar.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir