FilmArası Dergisi

Toronto Film Festivali Başladı!

Sinema dünyasında “Oscar’ın Habercisi” olarak da bilinen Toronto Uluslararası Film Festivali (Toronto International Film Festival-TIFF) başladı.  Bu yıl 44. sü düzenlenen Toronto Uluslararası Film Festivali merakla bekleniyordu.  5 Eylül’de başlayan ve 15 Eylül’de sona erecek olan festivalde yüzlerce sinema filmi ve belgeseli izleyicisiyle buluşuyor.

Festival için Toronto şehir merkezinin en işlek yollarından olan King Caddesi, trafiğe kapatılırken, film gösterimi yapılacak merkezlerin bulunduğu caddeler yayalara tahsis edildi.

Festivalde Roy Anderson gibi usta isimlerin filmleri yanında, dünya sinemasından farklı kategorilerde çağdaş yapımlar yer alıyor.

Diğer yandan yönetmenliğini Orçun Behram’ın yaptığı Bina filminin ilk gösterimi de 44. Toronto Film Festivali’nin “keşif” kategorisinde yapılacak. Orçun Behram’ın ilk uzun metraj filmi olma özelliğini taşıyan Bina (The Antenna), 8 Eylül’de Toronto’da seyirciyle buluşacak.

 

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017