“Tepetaklak Cinayet” İzmit Kısa’da Yarışıyor

Yönetmen Çamran Azizoğlu’nun Tepetaklak Cinayet adlı kısa filmi bugün başlayan 3. İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali’nde yarışıyor.

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği tarafından düzenlenen ve İzmit Belediyesi tarafından desteklenen festivalin Ulusal yarışmasında. Tepetaklak Cinayet, Kadın konulu ‘Festival Temalı Filmler’  kategorisinde yarışıyor.

Suç ve gerilim türündeki kısa filmin senaryosu Çamran Azizoğlu imzasını taşırken, yapımcılığını Cemil Nazlı ve Çamran Azizoğlu üstleniyor. Görüntü Yönetmenliğini Arda Üzmez’in üstlendiği filmin kadrosu Alibey Güner, Bensu Düşenkalkan, Begüm Koyçiç, Özge Ünal  ve Ahmet İlhan’dan oluşuyor.

“Madalyonun İkinci Yüzünü Çok Azı Görür”

Bir kadın vahşice işlenen bir cinayet sonunda öldürülür. Tüm medyada geniş yankı uyandıran cinayetin sonucu merakla takip edilir. Mahkeme sürecinde önemli olan katilin kim olduğu değil, nasıl yargılanacağıdır.

Bir sistem eleştirisi ortaya koyan Tepetaklak Cinayet’in festival süreci 6. Sakarya Film Festivali’nde 2.’lik ödülü ile başlayarak  8. Kayseri Altın Çınar Film Festivali ile devam etti. Yolculuğu 3. İzmit Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda yarışma bölümünde devam ederken diğer bir yandan ulusal ve uluslararası başvuruları devam ediyor.

Çamran Azizoğlu Kimdir?

25 Temmuz 1995’te İstanbul’da doğdu. Okuduğu mühendislik bölümünü sinema için bıraktı. Sinemaya dair bilgisini,tecrübesini sektör içerisinde çalışarak oluşturdu. İlk kısa metraj filmi Tepetaklak’ı 2019 yılında çekti. İlk ödülünü 11. Uluslararası Rofife Film Festivali’nden aldı. Üçüncü ve son filmi olan Tepetaklak Cinayet  kısa filmini 2020 yılında tamamlandı. Yeni kısa filminin çalışmalarına devam ediyor.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir