Tenet’in Vizyon Tarihi Ertelendi!

Christopher Nolan’ın merakla beklenen casusluk gerilimi “Tenet”in vizyon tarihi iki hafta ertelendi. 200 milyon dolar bütçeli film, 31 Temmuz 2020 tarihinde tüm dünyada gösterime girecek. Robert Pattinson ve John David Washington’ın başrolde yer aldığı filmin gösterimini Warner Bros. daha önce 17 Temmuz olarak açıklamıştı. Tenet’i 31 Temmuz’a atan şirket, 17 Temmuz’da ise bir başka Nolan filmi Inception’ı 10. yılı nedeniyle yeniden gösterime sokacak. 


Sinema deneyiminin en ateşli destekçilerinden olan Nolan, Tenet’in küresel sağlık krizini engellemeye yardımcı olmak için mart ayının ortasından bu yana kapalı olan salonlara zamanında geri dönmesini umuyordu. Bazı eyaletler sinemaları yeniden açmaya başlamış olsa da, AMC, Regal ve Cinemark gibi büyük sinema zincirlerinin yaz sonuna kadar belirli bir planları yok. Salonlar yeniden açıldığında izleyicilerin filmlere ne kadar istekli olacakları da belirsiz. “Tenet”, sadece iki hafta ertelenmiş olmasına rağmen, Warner Bros. temmuz ayı sonuna kadar daha fazla salonun açılacağına inanıyor. Diğer tüm büyük Hollywood stüdyoları filmlerini yayınlamak için planlarını değiştirdi, erteledi veya değiştirdi ama Warner Bros. uzun zaman “Tenet” in yayınlanma tarihini korudu ve bu yaz gösterime sokmak için ısrarlılar.

Stüdyo, “Tenet”in geçen ay yeni bir fragmanını piyasaya sürdüğünde planlandığı gibi piyasaya çıkacağından şüphe eden açıklamalar yaptılar ama iki haftalık bir zaman tanımanın çok işe yarayacağını düşünüyorlar. Belki de, 17 Temmuz’da Inception filmiyle bir deneme yapılıp, son dakikada vizyon iptal edilebilir. Sinema tarihinde, vizyona birkaç gün kala ertelenen ilk film Tenet olabilir ama tüm dünyadaki normalleşme süreci biraz umut verici. Filmi izlemek için sabırsız olan hayranlar, Nolan’ın böyle bir şey yapmayacağını düşünse bile streaming platformları için de olası bir müjdeli habere hayır demeyeceklerdir.


“Memento”, “Dark Knight”, “Interstellar” ve “Dunkirk” gibi filmlerin yönetmeni olan ve modern sinemanın en iyi yönetmenleri arasında gösterilen Nolan, “Tenet”i de yazıp yönetti ve başlıca rolleri Robert Pattinson, John David Washington, Elizabeth Debicki, Aaron Taylor-Johnson ve Kenneth Branagh’a teslim etti. Tenet, 31 Temmuz’da sinemalarda. 

(Beyazperde)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.