Tek Başına 1,5 Saatlik Film Çekti

Dicle Üniversitesi (DÜ) Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tıbbi dökümantasyon son sınıf öğrencisi Ceylan Beyazipek, senaryosunu da kendisi yazdığı 1.5 saatlik film çekti.

Son sınıf öğrencisi Beyazipek, senaryosunu yazdığı ve arkadaşlarıyla birlikte oynadığı 1.5 saatlik uzun metrajlı filmi ile dikkatleri üzerine çekti. Beyazipek’in, DÜ Kongre Merkezi’nde gösterimi yapılan ‘İlk aşkım son maceram’ adlı filmi DÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün ve çok sayıda öğrenci izledi.

Maddi manevi her türlü sorumluluğu kişisel olarak üstlenen Beyazipek, çektiği film ile büyük beğeni topladı. Genç kız, yaptığı film ile DÜ’de bir ilki gerçekleştirdiklerini, her türlü sorumluluğu kişisel olarak aldıklarını ve herhangi bir kurum ya da dernekten destek almadıklarını söyledi. Beyazipek, kadının isterse neler yapabileceğini göstermek istediğini ve bunun için çalıştığını ifade etti. Filmde çalan bestelerin de kendilerine ait olduklarını dile getiren Beyazipek, bu filmin öğrencilere örnek olacağını kaydetti.

Beyazipek 11 kişilik oyuncu kadrosuyla çektiği filminde okulda görev yapan hocaların ve öğrencilerin kendisine büyük katkıda bulunduklarını belirtti. Beyazipek, üretici olmak konusunda aktif olmak gerektiğini dile getirerek, üniversite hayatında elle tutulur bir şeyler yapmak istediğini aktardı. Herhangi bir kurum ya da derneğe bağlı olmadıkları için filmin konusunda özgün ve özgür olduklarının altını çizen Beyazipek, “Dicle Üniversitesi’nde bir ilki gerçekleştirdik. Tamamıyla özgün ve özgürüz. Tamamıyla kendi yağımızda kavrulduk. Tamamıyla öğrencilerin potansiyeli ile ortaya çıkan bir iş yaptık. Bu noktada içim çok rahat. Filmim hiçbir derneğe hiçbir kuruma bağlı değil. Çünkü bir derneğe bir kuruma bağlı olduğun vakit onun düşüncesini yansıtmak zorundasın. Eğer üniversiteye geldiysem, üniversiteyi üniversite gibi yaşamam gerektiğine inanıyorum ve inandırmak istiyorum. Benim olayım gelip burada okumak varsa bir etkinliğe katılmak yoksa bir etkinlik yapmak, üretmek” dedi. (Yeni Şafak )

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir