Marvel Tartışmasına Ken Loach da Katıldı

Martin Scorsese’nin başlattığı Marvel filmlerinin sinema olmadığı tartışmasında Francis Ford Coppola’nın onları aşağılık olarak nitelendirmesinin ardından Ken Loach’dan da bir açıklama geldi.

Sky News’e konuşan Ken Loach şunları söyledi:

”Hamburger gibi alınıp satılan mallar olarak yapıldı ve iletişim kurmakla, hayal gücümüzü paylaşmakla ilgili değiller.Bu büyük bir şirket için kar sağlayacak alınıp satılan mallar yapmakla ilgili- onlar alaycı bir egzersiz. Piyasa alıştırması yapıyorlar ve bunun sinema sanatıyla ilgisi yok. William Blake’in dediği gibi; para tartışıldığı zaman sanat imkansızdır ” dedi.

Loach’un yeni filmi Sorry We Missed You, süper kahraman evreninin antitezi ve sıfırda ki sözleşmelerin dünyasını keşfediyor, sinemaya ne olması gerektiği konusundaki görüşünü özetliyor. ”Sanırım bildiğimiz dünyayı yansıtmak güzel sinema yapabilir çünkü kim olduğumuzu kutlayabilir” dedi. (SkyNews)

Rabia Bulut

1994 İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini felsefe alanında tamamladı.t Yüksek Lisansını ise Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında yaptı. Sinemada Aşk ve Zaman: Sevmek Zamanı ve Masumiyet Filmlerinin İncelenmesi başlıklı teziyle tamamladı. Lisansta aldığı sinema ve felsefe dersi kalemini sinema yazarlığına çevirmesine vesile oldu. Film Arası ile yolları kesişti. Haberler ve röportajlar yapmakta, sinema yazıları yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir