FilmArası Dergisi

Marvel Tartışmasına Ken Loach da Katıldı

Martin Scorsese’nin başlattığı Marvel filmlerinin sinema olmadığı tartışmasında Francis Ford Coppola’nın onları aşağılık olarak nitelendirmesinin ardından Ken Loach’dan da bir açıklama geldi.

Sky News’e konuşan Ken Loach şunları söyledi:

”Hamburger gibi alınıp satılan mallar olarak yapıldı ve iletişim kurmakla, hayal gücümüzü paylaşmakla ilgili değiller.Bu büyük bir şirket için kar sağlayacak alınıp satılan mallar yapmakla ilgili- onlar alaycı bir egzersiz. Piyasa alıştırması yapıyorlar ve bunun sinema sanatıyla ilgisi yok. William Blake’in dediği gibi; para tartışıldığı zaman sanat imkansızdır ” dedi.

Loach’un yeni filmi Sorry We Missed You, süper kahraman evreninin antitezi ve sıfırda ki sözleşmelerin dünyasını keşfediyor, sinemaya ne olması gerektiği konusundaki görüşünü özetliyor. ”Sanırım bildiğimiz dünyayı yansıtmak güzel sinema yapabilir çünkü kim olduğumuzu kutlayabilir” dedi. (SkyNews)

Rabia Bulut

Rabia Bulut

1994 İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini felsefe alanında tamamladı. Sinema ve felsefe dersi dünyasını değiştirdi. Kalemini, yönünü sinemaya çevirdi. Şuan Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında yüksek lisans yapmakta. Film Arası Dergisi için haberler hazırlamakta ve röportajlar yapmaktadır.

Yorum Yap

Temmuz 2017