FilmArası Dergisi

Tarık Buğra Belgeseli Gösterilecek

Usta yazar Tarık Buğra, Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen bir etkinlikle anılacak. Etkinlikte Film Arası tarafından hazırlanan Tarık Buğra Belgeseli de gösterilecek.

Türk edebiyatının önemli isimlerinden Tarık Buğra, Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen bir programla anılacak. Ümraniye Atakent Kültür Merkezi’nde düzenlenecek programda yazarın hayatı, eserleri ve düşünce dünyası konuklarca masaya yatırılacak. Prof. Dr. Mehmet Tekin, Prof. Dr. Durali Yılmaz, oyuncu Eşref Kolçak ve TRT dramaturglarından Can Özcanlı programa konuşmacı olarak katılacak.

TARIK BUĞRA BELGESELİ

Program kapsamında Film Arası ekibi tarafından hazırlanan 20 dakikalık bir kısa belgeselin gösterimi gerçekleştirilecek. Usta yazarın hayatına dair önemli ayrıntıların yer aldığı belgeselin yönetmenliğini Hacer Çalışkan üstleniyor. Görüntü Yönetmenliğini Okan Akgün’ün yaptığı belgeselin kurgusu ise Ömer Çeşim’e ait.
Tarık Buğra’yı anma ve Belgesel gösterimi, 26 Şubat Perşembe günü (yarın), Ümraniye Atakent Kültür Merkezi’nde yapılacak. Programın başlama saati ise 19.00

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017