Tarık Buğra Belgeseli Gösterilecek

Usta yazar Tarık Buğra, Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen bir etkinlikle anılacak. Etkinlikte Film Arası tarafından hazırlanan Tarık Buğra Belgeseli de gösterilecek.

Türk edebiyatının önemli isimlerinden Tarık Buğra, Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen bir programla anılacak. Ümraniye Atakent Kültür Merkezi’nde düzenlenecek programda yazarın hayatı, eserleri ve düşünce dünyası konuklarca masaya yatırılacak. Prof. Dr. Mehmet Tekin, Prof. Dr. Durali Yılmaz, oyuncu Eşref Kolçak ve TRT dramaturglarından Can Özcanlı programa konuşmacı olarak katılacak.

TARIK BUĞRA BELGESELİ

Program kapsamında Film Arası ekibi tarafından hazırlanan 20 dakikalık bir kısa belgeselin gösterimi gerçekleştirilecek. Usta yazarın hayatına dair önemli ayrıntıların yer aldığı belgeselin yönetmenliğini Hacer Çalışkan üstleniyor. Görüntü Yönetmenliğini Okan Akgün’ün yaptığı belgeselin kurgusu ise Ömer Çeşim’e ait.
Tarık Buğra’yı anma ve Belgesel gösterimi, 26 Şubat Perşembe günü (yarın), Ümraniye Atakent Kültür Merkezi’nde yapılacak. Programın başlama saati ise 19.00

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir