Sürdürülebilir Yaşam Festivali Aralık’ta Başlıyor

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 2020 Seçkisi, içinden geçtiğimiz olağanüstü dönemde gezegenimizin değişim çağrısına kulak vermek üzere 1-6 Aralık tarihlerinde çevrimiçi olarak izleyicilerle buluşacak.

SYFF2020 seçkisi, sürdürülebilir yaşamın ancak gezegendeki tüm canlıların yaşam ortamı ve koşulları sürdürülebilir olduğunda mümkün olduğunu; iyi olmamız için mevsimin, havanın, suyun, toprağın, yabanın, çiftçinin, tohumun, ormanın, böceğin, domatesin, komşunun iyi olması gerektiğini hatırlatıyor; sürdürülebilir tarım ve gıda sistemleri, tohum, onarıcı hayvancılık, su hakkı, iklim değişikliği ve göç, altın madenciliği ve atıklar, mega yangınlar, biyoçeşitlilik, doğa koruma ve yabani hayat, sosyal girişimcilik, sürdürülebilir ekonomi gibi çok geniş yelpazede temayı ve yaklaşımı barındırıyor.

SYFFEVDE programında altı gün boyunca her film bloğunun ardından 45′ yan etkinlik arası yer alacak ve dileyen STK’lar, topluluklar, kişi ve kuruluşlar çalışma ve ilgi alanlarıyla ilgili filmlerin ardından kendi yan etkinliklerini düzenleyebilecek. Etkinlik başlığı ve içeriği, varsa konuşmacı veya panelistlerin isimleri, organizasyonu gerçekleştiren kurumun ismi, gün, saat ve etkinliğin yer alacağı bağlantı bilgileri ile Surdurulebiliryasam.net adresinden kayıt yapılabilecek ve tüm etkinlikler websitesinde Yan Etkinlikler Panosunda yer alacaktır. Festival izleyicileri izledikleri filmlerin ardından diledikleri yan etkinliklere çevrimiçi katılabilecekler.

Festival programı için : https://surdurulebiliryasam.net/event/syffevde

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.