Suç ve Ceza Film Festivali Başladı

Adalet temasıyla her yıl düzenlenen “9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali” Cemal Reşit Rey konser salonunda gerçekleşen açılış töreniyle başladı.

‘Sanal Dünyada Adalet’ Konusu Bu Yıl Ele Alındı

Açılışta konuşan Festival Başkanı Prof. Dr. Adem Sözüer “Yeni çağa girerken dijital dünya kimsenin pek gündeminde değil. Sadece sosyal medyaya bakıyoruz.” dedi. Sözüer, sanal dünyada da adaletin gerekliğine vurgu yaparak, “Sanal dünyada da herkes için adalet diyoruz ve demeye devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu. 

Festival Açılış Ödülleri Dağıtıldı

Festivalin açılış programındaki gecede Yeşim Ustaoğlu’na “Sinema Onur Ödülü”, Stephen Thaman’a “Akademik Onur Ödülü”, Prof. Sami Şekeroğlu’na “Sinemaya Katkı Ödülü” verildi. Yeşim Ustaoğlu, Zeynep Atakan, Zuhal Olcay, Izeta Gradevic, Ioana Uricaru, Maxine Williamson, Antonio Saura, Ruth Gabriel, Sahraa Karimi ve Teodor Kuhn gibi isimlerin de katıldığı program, yönetmenliğini Miroslav Terzic’in yaptığı “Soy Bağı” adlı filmin gösterilmesiyle sona erdi. 

28 Kasım’a Kadar Festival Sürecek

Türk ve dünya sinemasından seçilmiş, ana teması adalet olan filmlerden oluşan Suç ve Ceza Film Festivali gösterimleri, Beyoğlu Sineması ve Nişantaşı City’s sinemalarında yapılacak. Festival, 28 Kasım’a kadar sürecek. 

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir