Stüdyo Ghibli’den Yeni Anime!

Studio Ghibli’den yeni bir filmin geleceği müjdesi resmi olarak duyuruldu. Hayao Miyazaki’nin yeni filmini beklediğimiz şu günlerde, oğlu Goro Miyazaki’nin anime filminin yolda olduğu açıklandı. Film, Earwig And The Witch’ten uyarlanan “Aya and The Witch” adıyla biliniyor.

Dianna Wynne Jones’un yazarı olduğu çocuk kitabı Earwig And The Witch, Japon animesi oldu. Studio Ghibli bünyesinde geliştirilen “Aya and The Witch”, Goro Miyazaki’nin yönetmenliğiyle hayata geçirildi. Earwig and The Witch’in konusu şöyleydi: Earwig, St. Morwald’daki Home For Children yetimhanesine yaşayan bir kızdır. Bella Yaga adındaki bir kadın tarafından evlat edinilir. Bella Yaga aslında kötü bir cadıdır ve Earwig şimdi onun evindeki büyülü ıvır zıvırlarla yaşamak zorundadır. Earwig şimdi bu durumdan kurtulmak için konuşan bir kedinin de yardımıyla birlikte fikir üretmelidir.

Earwig and The Witch’in yazarı Dianna Wynne Jones aynı zamanda Sihirli Ev, Yürüyen Şato gibi kitapların da yazarı olarak tanınıyor. Goro Miyazaki, Studio Ghibli aracılığıyla daha önce Tepedeki Ev ve Yerdeniz Öyküleri’ni hayata geçirmişti. Babası Hayao Miyazaki ise How Do You Live anime filmi üzerinde çalışıyor. Ancak filmin izleyicileriyle buluşması için tam 3 yıl daha bekleyeceğimiz açıklanmıştı.

Aya and The Witch, Cannes Film Festivali’nin animasyon kategorisinde dünya prömiyerini yapacak. Festivalde 56 filmlik bir seçki bulunuyor. Ancak Aya and The Witch’in sinemalarda ya da bir dijital platformda ne zaman gösterime gireceği belli değil.

(Beyazperde)

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir