Steven Spielberg, Squid Game Hakkında Konuştu

Steven Spielberg, Amerikan Yapımcılar Birliği Ödülleri (Producers Guild of America Awards) töreninde Netflix’in Güney Kore yapımı popüler dizisi Squid Game’i övdü.

75 yaşındaki usta yönetmen dizinin Hollywood’da oyunun kurallarını değiştirdiğini ve ABD’de yabancı yapımlara bakışı dönüştürdüğünü dile getirdi.

Eylül 2021’de yayımlandığında bütün dünyayı sarsan diziden saygıyla bahseden Spielberg, Netflix’in CEO’su Ted Sarandos’a Squid Game’e alan açtıkları için teşekkür etti.

Squid Game ilk sezonuyla Netflix’in izlenme rekorlarını altüst etmiş ve kostümleriyle tüm dünyada büyük bir çılgınlığa yol açmıştı.

Denizin Dişleri (Jaws), E.T., Schindler’in Listesi (Schindler’s List) gibi filmlerin yönetmeni cumartesi yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: Squid Game ortaya çıktı ve matematiği hepimiz için tamamen değiştirdi. Teşekkürler Ted. Seyircileri filmlere uzun zaman önce yerli yıldızlar çekerdi. Bugün tanınmayan kişilerin mini dizilerde, filmlerde başrol olması enteresan.

Spielberg son filmi Batı Yakası’nın Hikayesi’yle (West Side Story), Los Angeles’taki Skirball Center’da düzenlenen törende yılın yapımcısına verilen Zanuck Ödülü’ne aday gösterilen isimler arasındaydı. Ödülü Sian Heder’ın yönettiği ve yapımcılığını Philippe Rousselet’in üstlendiği CODA kazandı.

Törende yer alan Squid Game’in yönetmeni Hwang Dong-hyuk da kırmızı halıda verdiği röportajda dizinin 2. sezonuna dair, “Daha harika oyunlar olacak. Tüm söyleyebileceğim bu” demişti.

Hwang şu ifadeleri eklemişti: Hâlâ beyin fırtınası yapıyorum ve 2. Sezon için fikir topluyorum. Henüz yazmaya başlamadım bile.

1990’dan bu yana verilen Amerikan Yapımcılar Birliği Ödülleri’nde sinema ve televizyon için üretilen iyi yapımcılık örneği eserler onurlandırılıyor.

Kaynak: Independent Türkçe

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir