Steven Spielberg Bu Kez Yok!

Tüm zamanların en çok hasılatını yapan Indiana Jones serisinin beşinci filmini Steven Spielberg yönetmeyecek.

1981 yılında başlayan serinin dördüncüsü 2008 yılında sinemaseverlerle buluştu. 12 yıllık bir aradan sonra beşincinin çekimlerine yeni bir yönetmene emanet edilecek. Beşinci filmin 92. Oscar Ödülleri’nde aday gösterilen Ford v Ferrari’nin yönetmeni James Magnold‘a emanet edilmesi bekleniyor.

Variety’de yer alan habere göre Steven Spielberg’in ayrılma kararının ”yeni neslin hikayeye kendi perspektifini getirmesi için fırsat verme arzusu” olarak açıklıyor. Yönetmen koltuğundan ayrılan Spielberg, yapımcı olarak projede yer almaya devame decek. Filmin başrolüde diğer filmlerde olduğu gibi Harrison Ford’a emanet.

Filmin 9 Temmuz 2021 ayında vizyona girmesi bekleniyor.

Rabia Bulut

1994 İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini felsefe alanında tamamladı.t Yüksek Lisansını ise Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında yaptı. Sinemada Aşk ve Zaman: Sevmek Zamanı ve Masumiyet Filmlerinin İncelenmesi başlıklı teziyle tamamladı. Lisansta aldığı sinema ve felsefe dersi kalemini sinema yazarlığına çevirmesine vesile oldu. Film Arası ile yolları kesişti. Haberler ve röportajlar yapmakta, sinema yazıları yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir