Söyleşi Programı Belirlendi

Bu yıl 28 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında ilk kez gerçekleştirilecek Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali’nin sanat ve bilim dünyasından önemli isimleri ağırlayacağı söyleşi programı açıklandı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali; Beyoğlu Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Uluslararası Bilim ve Sanat Yaratıcıları Derneği’nin organizasyonuyla 28 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında Beyoğlu Fitaş, Yeşilçam Sineması ve Kadıköy olmak üzere İstanbul’un iki yakasında gerçekleştirilecek. Yoğun ilgi nedeniyle festival tarihleri uzatılırken; film gösterimleri, ödül töreni ve söyleşilerin yer alacağı festivalin, alanında ön plana çıkan isimlerden oluşan söyleşi serisi 29 Eylül Perşembegünü Akademi Beyoğlu’nda seyircilerle buluşacak.

Yaratıcılığın bilimle buluştuğu Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali’nin 29 Eylül’de gerçekleşecek söyleşilerinde moderatörlükler festivalin idari direktörü Filiz Dağ, festival yönetmeni Gülşah Elikbank, festivalin sanat yönetmeni Kerem Akça, festival koordinatörü Melis Kalkan tarafından yapılacak.

Uluslararası Bilim ve Sanat Yaratıcıları Derneği’nin kuracağı akademinin de habercisi olan söyleşi programında; “Görsel Efektlerle Bilim ve Sanat” konusu yönetmen ve sanatçı Onur Şentürk, yapımcı ve görsel efekt sanatçısı Aynur Kazaz, görsel yönetmen Onur Can Çaylı ile konuşulacak. Edebiyat dünyasının sevilen yazarları Tevfik Uyar ve Doğu Yücel’in katılacağı “Bilim ve Sanatın İşbirliği” söyleşisinin ardından “Çizgi Romandan Bilim Kurguya” yapılacak yolculukta çizgi roman yazarları Devrim Kunter ve Memo Tembelçizer sinemaseverlerle buluşacak. “Edebiyatta Aykırı Türler” yaratan yazarlar Mehmet Berk Yaltırık ve Birol Tezcan yaratım süreçlerine dair bilgiler paylaşırken; “Sinemada Farklı Arayışlar” söyleşisinde senarist ve yönetmen Onur Ünlü, oyuncu Alican Yücesoy ve yönetmen Can Evrenol seyircilere sinemanın yaratıcı gücünden bahsedecek.

Festival kapsamında yapılacak söyleşilerin tamamı ücretsiz ve tüm sinemaseverlere açık olarak gerçekleşecek.

Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali ile ilgili detaylı bilgi için us3f.comadresi ve festivalin sosyal medya hesapları ziyaret edilebilir.

SÖYLEŞİ PROGRAMI

29 Eylül Perşembe – Akademi Beyoğlu

 

Saat 14:00

“Görsel Efektlerle Bilim ve Sanat”

Moderatör: Filiz Dağ – Festival İdari Direktörü

Onur Şentürk – Yönetmen & Sanatçı

Aynur Kazaz – Producer & 3D Artist

Onur Can Çaylı – 3D Concept Designer & Art Director

 

Saat 15:00 

“Bilim ve Sanatın İşbirliği”

Moderatör: Gülşah Elikbank – Festival Yönetmeni

Tevfik Uyar – Yazar

Doğu Yücel – Yazar

 

Saat 16:00

“Çizgi Romandan Bilim Kurguya”

Moderatör: Melis Kalkan – Festival Koordinatörü

Devrim Kunter – Çizgi Roman Yazarı

Memo Tembelçizer – Çizgi Roman Yazarı

 

Saat 17:00

“Edebiyatta Aykırı Türler”

Moderatörler: Gülşah Elikbank – Festival Yönetmeni

Kerem Akça – Festival Sanat Yönetmeni

Mehmet Berk Yaltırık – Yazar

Birol Tezcan – Yazar

 

Saat 18:00 

“Sinemada Farklı Arayışlar”

Moderatörler: Gülşah Elikbank – Festival Yönetmeni

Kerem Akça – Festival Sanat Yönetmeni

Onur Ünlü – Senarist ve Yönetmen

Alican Yücesoy – Oyuncu

Can Evrenol – Yönetmen

PAYLAŞ

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir