“Sivas” Altın Küre Yolunda

İlk filminde yakaladığı başarıyla sinema dünyasında adından sıkça söz ettiren Kaan Müjdeci’nin yazıp yönettiği “Sivas”ın, 73. Altın Küre Ödülleri başvurusu kabul edildi. ABD’de, adaylık kampanyası için sıkı bir çalışma yürüten “Sivas” ekibi, 73. Altın Küre Ödülleri adaylarının açıklanacağı 10 Aralık için gün sayıyor.

Kaan Müjdeci’nin yazıp yönettiği ilk filmi “Sivas”, başarılarını katlayarak ve ödüllerine yenilerini katarak yolcuğuna devam ediyor. “Sivas”, dünyanın farklı festivallerinde büyük övgüler alan ve ödüller kazanırken, son olarak, filmin minik başrol oyuncusu Doğan İzci Los Angeles’ta düzenlenen Asian World Film Festivali Ana Yarışma bölümünde Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Aynı zamanda 88. Akademi Ödülleri’nde (Oscar) “En İyi Yabancı Film” dalında Türkiye’nin adayı olan “Sivas”ın, 73. Altın Küre Ödülleri’ne yaptığı başvuru da kabul edildi. ABD’de adaylık kampanyası için, ödül stratejisi konusunda çalışmalar yapan Kean&Kolar şirketiyle ve Tatiana Detlofson ile çalışan “Sivas” filmi için, Altın Küre üyelerine gönderilmek üzere özel DVD’ler tasarlanıyor ve Los Angeles’ta üyelere yönelik özel gösterimler düzenleniyor.

10 Aralık 2015 Perşembe günü adayların açıklanacağı Altın Küre’nin ödül töreni ise 10 Ocak 2016 Pazar akşamı gerçekleşecek.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir