Sırrı Süreyya Önder: Şener Şen Candır

Sırrı Süreyya Önder, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalardan dolayı eleştirilerin hedefi haline gelen Şener Şen’e destek verdi.

Halkların Demokratik Partisi milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Almanya’da düzenlenen Türk Alman Film Festivali’nde bir söyleşide yaptığı açıklamalarla eleştiri oklarının hedefi haline gelen Şener Şen’e destek verdi.

LİNÇ ETTİRMEYELİM

Önder, Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda “Şener Şen ve Uğur Yücel’in bir filmle uyandırdıkları etki bir çok siyasi faaliyetten fazladır. Candır ikisi de. Linç Etmeyelim. Ettirmeyelim” dedi.

Sırrı Süreyya Önder, şunları yazdı:

Şener Şen ve Uğur Yücel’in bir filmle uyandırdıkları etki bir çok siyasi faaliyetten fazladır. Candır ikisi de. Linç etmeyelim. Ettirmeyelim.

Bu Yılmaz Güney’den Tarık Akan’a varana değin hep böyledir. Emeğe ve sanata saygı borcumuzdur.

Bir Sezai Karakoç dizesiyle bütün siyasi hayatımı takas edebilirim. Bir Nazım dizesi için de böyle. Biz unutulacağız, onlar yaşayacak.

m.antoloji.com/munacaat-siiri/ bu ismet özel şiiri O’nun bütün siyasi söylemlerinden yüksektir ve insan girdabını kim daha iyi anlatabilir ki?

Sanatçıları hoşca tutalım. Kendimize benzetmeye çalışmayalım.

ŞENER ŞEN NE DEMİŞTİ?

Şener Şen Almanya’da katıldığı Türk Alman Film Festivali’nde sinema ve tiyatronun toplumsal içerikli mesajlar vermesi gerektiğini söyleyen bir seyircinin “Sizi neden bu tür toplumsal içerikli olaylarda ve gösterilerde göremiyoruz?” sorusuna cevap vermişti.

“EYLEMİ, HİÇBİR ŞEY YAPMAYANLARA BIRAKTIM”

Şener Şen bu soruya verdiği şu cevapla sosyal medya üzerinden eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti; “Filmlerde sosyal içerikli mesajlar da var dediniz. Sonra dediniz ki yürüyüşlerde sizi görmüyoruz. Şimdi o kadar ayrı alanlar ki… Bir oyuncunun ödevi, yaptığı filmlere hayat görüşünü yansımaktır. Bilfiil politikanın içinde olma, siyasetin içinde olma başka bir alandır. Bunu da biz sadece eylem yapan hayatta başka hiçbir şey yapmayan, güzel film sevdalısı olmayanlara bırakıyoruz. Benden bu kadar.”

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir