FilmArası Dergisi

Sinepark Finalist Kısaları Açıklandı!

Galatasaray Üniversitesi İletişim Kulübü tarafından düzenlenen 10. Sinepark Kısa Film Festivali’nin finalistleri belli oldu.

Sinepark Film Festivali’nde kategoriler türlere göre ayrılmış ve her kategori bir lunapark oyuncağının adını alıyor. Kategoriler; korku tüneli, kamikaze, alabora, labirent, çarpışan aramalar, atlı karınca ve animasyon trenidir. Bu konsept , festivalin adının oluşmasında başrol oynuyor.

Sinepark , sahip olduğu konsept ve filmleri kendi türlerinde değerlendirmesi sebebiyle kendi diğer film festivallerinden ayrılıp , farklı bir festival olarak adını duyurmayı başarır.

Ön eleme jürisi Galatasaray Üniversitesi Sinema Akademisyenleri tarafından geçerek finale kalan filmler; Algı Eke, Bülent Üstün, Jozef Amado, Enis Rıza Sakızlı, Deniz Eyüboğlu, Çağıl Nurhak Aydoğdu ve Kerem Akça’dan oluşan jüri tarafından değerlendirilecek.

İşte kategorilere göre finalist filmler:

Korku Tüneli

  • YANSIMA- ÖMER SAMİ CİMİNLİ
  •  AZAP – SİNAN UZUN
  •  FOKUS – MUHAMMET EMİN ALTUNKAYNAK
  •  GÖREMEDİĞİMİZ TÜM IŞIKLAR- ŞEYHMUS ALTUN

Kamikaze

  • FEGERE – CAHİT KAYA DEMİR
  •  VAHİDE – BURKAY DOĞAN
  •  SERVİS – RAMAZAN KILIÇ
  •  KABAK – YUSUF AKBAL
  •  KUYRUK – YİĞİT HEPSEV

Alabora

  • YAĞMUR OLUP ŞEHRE DÜŞÜYORUM – KASIM ÖRDEK
  •  İYİ YEMEK ÖLDÜRÜR – UMUT EVİRGEN
  •  GÜMÜŞ – DENİZ TELEK
  •  KULAK MİSAFİRİ – AHMET TOĞAÇ
  •  KIYI – ÖZKAN BAL
  •  DÖNGÜ – HARUN GÜNGÜRÜR
  •  TAŞ – ALİCAN YÜCESOY
  •  GÜNLERİN ARDINDAN – FERİT KAROL
  •  SONSUZ ZAMAN İÇİNDE – EMRE DOĞAN
  •  KÖMÜR – REŞAT FUAT ÇAM
  •  BUL BENİ – ELİF REİS
  •  AYLİN – OZAN YOLERİ
  •  MİSAFİR – MAHMUT DUYAN
  •  LEKESİZ – MEHMET OĞUZ YILDIRIM
  •  YASEMİN ADINDA BİR SALON BİTKİSİ – ERİNÇ DURLANIK

Labirent

  • TRACTATUS – DENİZ TELEK
  •  A SHORT FİLM ABOUT THERESE ZAUSER – CEM BARIŞCAN
  •  DONUT PARADİSE – ERDEM ARSLAN
  •  HALF NİGHT – İLHAMİ TUNÇ GENÇER
  •  GENESİS – AHMET KIRAN
  •  BİR ZAMANLAR İZLANDA\’DA – ALEYNA SARAL

Çarpışan Aramalar

  • BIRAKTIĞIN YERDEN – VOLKAN GÜNEY EKER
  •  HUĞ – MUHAMMED EMRE ÖZDEMİR
  •  İRİS – VOLKAN GÜLERYÜZ
  •  KANALI BEKLERKEN – YASİN SERİNDERE
  •  MEMTEVRİ – FATİH ERTEKİN
  •  PEMBE KİMLİK – TOLUNAY TEKMEK
  •  SAKSAK : BİR TÜTÜN BELGESELİ – TURAN KUBULAY
  •  SINIRLARIN ÖTESİNDE – EYLEM ŞEN
  •  UÇAN ADAM – UĞUR ERSÖZ – NUSRET OĞUZHAN YILDIZ

Atlı Karınca

  • ALCOHOLİC FLOWERS – MUSTAFA IŞIK AK
  •  ARBİTRİUM – EMRE KUTAY
  •  ATOM – BENGİSU KOCA
  •  CANAVARLAR – PELİN ŞEYHUN
  •  FİZAN – BATURAY TUNÇAT
  •  GELİNCİK – PELİN ŞEYHUN
  •  IZTIRAR – BATURAY TUNÇAT
  •  KARGO – GÖRKEM BEKTAŞ
  •  KEMANIM BANA NE DEDİ? – FURKAN ARSLANTAŞ
  •  KİLİT – AMİNE İMRAN TECİMEN
  •  MASKE – YASİN ÇORBACI
  •  MASKED – FATİH ORUÇ
  •  OF! – DİRENÇ POLAT
  •  ÖRTÜ – FURKAN ARSLANTAŞ
  •  PARANOYA – EMRE KUTAY
  •  SOBE – PELİN ŞEYHUN
  •  SUYUN ALTINDA – IRMAK ÇEVİK
  •  SÜRÜYE DAVET – LEYLA YİĞİT
  •  TAŞ KALPLİ İMGELER – ALPER TUNGA – YAZGAN MERCAN
  •  UÇURUMUN EŞİĞİNDEN – BERKE CAYMAZ
  •  YALNIZLIK PAYLAŞILMAZ – HAMDİ UZ

Animasyon Treni

  •  XYZT – BİLAL UĞUR LİMAN
  •  İLK ÇİÇEK / THE MOTHER OF ALL FLOWERS – MERVE CAYDERE DOBAİ
  •  FABRİKA – BATUHAN KÖKSAL
  •  AVARYA – GÖKALP GÖNEN
  •  MONOLOG –SELİN AKALIN
  •  SU – ERKAN KOLÇAK KÖSTENDİL
  •  İNSAN! DUR BİR DAKİKA –EREN BEKTAŞ
Avatar

Film Arası Dergisi

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Yorum Yap

Temmuz 2017