FilmArası Dergisi

Sinemadaki Ermeniler Film Arası’nda!

Film Arası Sinema Dergisi, Nisan sayısında Ermenilerin sinemadaki yansımalarını ele alan kapsamlı bir dosya yayımlayacak. Dosyanın söyleşi konukları ise yönetmen Tomris Giritlioğlu ve sinema yazarı Alin Taşçıyan.

Hazırladığı dosya ve haberlerle sinema gündemine damgasını vuran Film Arası Sinema Dergisi, Nisan sayısında özel bir dosyayla okurlarının karşısına çıkacak. Dergi, 1915 olaylarının yıl dönümünde, Ermenilerin sinemadaki yansımalarını kapsamlı bir şekilde masaya yatırdı. Söyleşi ve makalelerle meseleyi farklı boyutlarıyla tartışan dergi, Türk filmlerindeki Ermeni tipler ve Ermeni kökenli Türkiye vatandaşlarının Türk sinemasına katkılarını içeren yazıların yanı sıra, 1915 olaylarına Türk ve Ermeni sinemacıların bakışını içeren bir soruşturmaya yer verdi. Dosyada konuyla ilgili kritik ve makalelerin yanında iki önemli söyleşi de bulunuyor. Ünlü yönetmen Tomris Giritlioğlu ve sinema yazarı Alin Taşçıyan, konuyla ilgili görüşlerini Film Arası okurlarıyla paylaştı.

Film Arası Dergisi’nin “Sinemada Ermeniler” konulu kapak dosyası, Nisan ayının ilk haftasında piyasada olacak.

Avatar

Film Arası Dergisi

Temmuz 2010’da yayın hayatına ‘merhaba’ diyen Film Arası Sinema Dergisi, beşinci yılına doğru, yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. Kapak dosyaları ve röportajlarıyla her ay sinema gündemine damgasını vuran Film Arası, artan okuyucu kitlesi ile sinema heyecanının paylaşıldığı büyük bir aileye dönüştü.

Yorum Yap

Temmuz 2017