Sinemacılara ‘Demokrasi Nöbeti’ Çağrısı

Yönetmen Mesut Uçakan inisiyatifinde bir araya gelen sinemacılar yarın Demokrasi Nöbeti için Taksim’de buluşacak. Uçakan, halkın medyanlardaki nöbetine katılmaları için tüm sinemacıları Taksim’e davet etti.

Usta yönetmen Mesut Uçakan, yaptığı çağrıda şunları söyledi:

“Tarihte cesaretiyle daima emsal teşkil etmiş olan Yüce Milletimizin, kılcal damarlarımıza kadar girmiş olan içimizdeki hainlere, münafıklara karşı gösterdiği muhteşem kahramanlık,  asıllardır unutulmayacak ve diğer milletlere yön gösterecek bir olaydır. Dış bağlantıları dikkate alındığında tam anlamıyla bir işgal hareketi olan bu kalkışmada, Rabimin bu millete rahmet nazarıyla baktığını görmemek mümkün değil.  Korkusuzca kurşunlara göğsünü geren, tankların üzerine yürüyen bu Millet, sadece vatanını kurtarmadı, bütün yeryüzü Müslümanlarının onurunu da kurtardı.  Bütün insanlığa bütün insanlığa büyük bir ders verdi. Bu milletin şahlanışının sadece vatan koruma hareketi değil, dinimiz de. koruma hareketi olduğunu bilelim.. Meydanlarda aynı zamanda İŞİD gibi FETÖ gibi emperyal maşaların bizden olmadığını da haykırmış oluyoruz. Taktıkları maskelerle en yakınımıza kadar sokulmuş ve kendi halkına kurşun sıkacak hale evrilmiş olan, çeşitli takiyyelerle bir delinin hezeyanlarına kapılıp imanlarını maskaraya çevirmiş bu hainleri, bu paranoyakları bir kez daha lanetliyor; aziz milletimize geçmiş olsun, diyorum. Bizi birbirimize bağlayan sevgiyi, kardeşliği, inancı, meslek dayanışmasını göstermenin tam zamanı.”

Yarın saat 21.00’da Taksim Meydanı’nda yapılacak buluşmaya çok sayıda yönetmen, oyuncu ve sinema yazarının katılacağı belirtildi.

 

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir