Sinema Yazarı Adaylarına Güzel Haber!

Sinema yazarı adaylarına 1,5 aylık eğitim vermeyi amaçlayan Sinema Yazarlığı Atölyesi başvuruları başladı. Sinema yazarı Suat Köçer’in katılacağı atölyenin başvuruları için son tarih 25 Kasım.

Film Arası Sinema Dergisi, sinema yazarlığı alanında yeni yeteneklere katkı sağlamak amacıyla bir atölye açıyor. Kısa dönem pratik bir eğitimin esas alındığı atölye bu alana ilgi duyan her yaştan sinemaseverin başvurularını bekliyor. Film Arası Dergisi ve Yeni Şafak Gazetesi sinema yazarı Suat Köçer’in katılacağı Sinema Yazarlığı Atölyesi için başvurular başladı.

SİNEMA YAZARLIĞI ATÖLYESİ
6 Aralık’ta eğitime başlayacak olan atölye için sınırlı sayıda kontenjan tanınıyor. Toplam bir buçuk ay devam edecek olan atölyede her hafta Pazar günleri 12.00-14.00 saatleri arasında eğitim verilecek. Her yaştan katılımcılara açık olan atölye için son başvuru tarihi 25 Kasım.

BAŞVURU ve KAYIT SÜRECİ
Sinema Yazarlığı Atölyesi’ne başvurmak isteyen katılımcıların iletişim@filmarasidergisi.com adresine kişisel bilgileri ile iletişim bilgilerini içeren bir e-posta göndermeleri gerekiyor. Atölye yetkililerince başvuru talepleri alınan katılımcılar 29 Kasım Pazar günü yapılacak mülakatın ardından kayıt yaptırmaya hak kazanacak.

SUAT KÖÇER KİMDİR?

1980’de ERZURUM’da doğdu. Ortaokul yıllarında hikâyeler yazarak başladığı yazma serüvenine, 2002’den itibaren İstanbul’da devam etti. Çeşitli ulusal dergilerde sürdürdüğü kültür sanat konulu yazılarının ardından, tamamen sinemaya yöneldi. Türk Sineması eksenli eleştiri, araştırma-inceleme ve röportajları ulusal gazete ve dergilerde yayımlandı. Ağustos 2010’da FİLM ARASI SİNEMA DERGİSİ’ni kurdu. TRT TÜRK’te FİLM ARASI isimli haftalık sinema programını hazırlayıp sundu. FİLM ARASI SİNEMA DERGİSİ’nde yazılarını sürdüren Köçer ayrıca, YENİ ŞAFAK GAZETESİ’nde Pazar günleri sinema sayfası hazırlıyor.

Yayımlanmış kitapları
Bu Ne Biçim Cumartesi – Sepya Yayıncılık (Hikâye, 2008)
Belki Şehre Bir Film Gelir– Sepya Yayıncılık (Sinema Yazıları- 2010)
Dokuz Canlı Hikâye– Sepya Yayıncılık (Hikâye- 2012)

Katkıda Bulunduğu Kitaplar
Türk Sineması’nda İdeoloji– (Röportajlar)– Sepya Yayıncılık (2010)
Mayın Tarlasında Cola’sına Maç- (Sinema Yazıları)- Sepya Yayıncılık (2011)
Türk Sinemasında Yerli Arayışlar– (Zeki Ökten Maddesi) – Kültür Bakanlığı Yayınları- (2010)

Bilgi için: iletişim@filmarasidergisi.com
Telefon: 0 212 243 64 46

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir