Sinema Adası Mart’ta da Online

Sinema Adası, pandemi koşullarında yeni normale ayak uyduruyor ve sinema alanındaki üretim sürecini öğrenmek isteyenleri alanında uzman isimlerle buluşturmaya “online” olarak devam ediyor.

 23 Aralık 2020 – 5 Mayıs 2021 tarihleri arasında Zoom üzerinden gerçekleştirilecek Online Sinema Akademisi eğitimlerine başladı. Aralık, Ocak ve Şubat aylarında Rıza Oylum, Ceylan Özgün Özçelik, Dilek Aydın, Emin Alper, Hüseyin Tabak ve Mazlum Çimen gibi sinema alanında uzman isimlerle Online Sinema Akademisi’nde eğitimler gerçekleştiren Sinema Adası Mart ayı eğitim takvimini açıkladı!

Mart ayı boyunca beş ayrı eğitimci ağırlayacak atölyede; 3 Mart Çarşamba günü YorgosMavropsaridis ile Sinemada Kurgu, 10 Mart Çarşamba günü Meryem Yavuz ile Sinemada Görüntü, 11 Mart Çarşamba ve 18 Mart Çarşamba günleri Kıvanç Sezer ile Bir Senaryo Yazmak, 17 Mart Perşembe  ve 24 MartPerşembe günleri, Rıza Oylum ile Alman Sineması ve Latin Amerika’da Sinema ve 31 Mart Çarşamba İbrahim Karatay ile Uluslararası Film Yapım ve Dağıtım Süreçleri dersleri işlenecek.

Mart ayı takvimindeki derslere katılmak isteyenler için tek derslik kayıt imkanı bulunuyor. Eğitime katılmak için Sinema Adası iletişim adreslerinden ulaşarak kayıt yaptırabilirsiniz.

5 Mayıs tarihinde son bulacak  “Online Sinema Akademisi” 7 hafta boyunca akşamları 19:30 ile 21:30 arasında öğrencilerinin ekranlarında olacaklar.

Ağustos 2010’da yayın hayatına başlayan aylık sinema dergisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir